• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

6 Mart 2019 11:41

137 Bin Yabancı Türkiye’den Ev Aldı!

137 Bin Yabancı Türkiye’den Ev Aldı!

137 Bin Yabancı Türkiye’den Ev Aldı!

 

Son yıllarda yabancıların Türkiye’ye olan ilgisi hızla artmaya başladı. Yabancılar Türkiye’ye akın ediyor ve şuanda 137 bin Yabancı Türkiye’den Ev Aldı! Tapu ve Kadastro Müdürlüğü bilgilerine göre gayrimenkul alımı yapanların başında ise İngilizler ve Ruslar geliyor. 36,478 İngiliz ve 13,590 Rus’un Türkiye’de gayrimenkulü bulunuyor. Rusları ise 13,192 ile Almanlar takip ediyor.

 

Yabancılar Türkiye’ye akın ediyor ve dünyanın birçok noktasındaki ülkeden ülkemizdeki gayrimenkullere büyük ilgi var. En çok gayrimenkul alımı yapılan diğer ülkeler ise:

 

  • Norveç 8 bin 272
  • İrlanda 5 bin 945
  • Danimarka 5 bin 543
  • Hollanda 5 bin 538
  • Irak 4 bin 803
  • Belçika 4 bin 672
  • Kuveyt 4 bin 39

 

Ülkemizden taşınmaz satın almak isteyenler ise daha çok Antalya ve bölgesini tercih ediyor. Uluslararası gayrimenkul şirketi olan Spot Blue müdürü Julian Walker Türkiye’nin bu kadar çok tercih edilmesini ise yabancıların ülkelerinde aradıklarını iklim koşullarını Türkiye’de bulmaları olarak gösteriyor. Bu nedenle yabancılar daha çok tatil bölgelerinden yazlık satın alıyor. Her geçen gün Yabancılar Türkiye’ye akın ediyor ve tatil bölgelerindeki yabancıların sayısı hızla artıyor.

 

Yabancılar Van’dan Gayrimenkul Alıyor!

 

Son yıllarda Türkiye’ye olan ilgi hızla artmaya başladı. Özellikle Van’a olan ilgi son yıllarda bir hayli artmış durumda. Cengiz Somurbaş’da yaptığı açıklama ile bunu doğrulamış durumda. En çok talebin ise İranlılardan geldiğini belirtiyor.

 

Yabancılar Van’dan gayrimenkul alıyor haberleri ilk başlarda ne kadar doğru bulunmasa da daha sonraki yıllarda bu haberlerin doğru olduğu ortaya çıktı. Özellikle arazi, konut, bağ, bahçe gibi taşınmazlara olan ilgi bir hayli artmış durumda.

 

Yabancı ülkede yaşayanların Türkiye sınırları içerisinde taşınmaz satın alabilmesi için karşılılık belgesine sahip olmaları gerekiyor. Ancak bazı ülkelerde bu belgeler bulunmaktadır. Bu belgeye sahip olan ülkelerin vatandaşları ise Türkiye sınırları içerisinde kolay bir şekilde taşınmaz satın alabiliyorlar. Bu da Yabancılar Van’dan gayrimenkul alıyor haberlerinin doğruluğunu ortaya çıkartıyor. Özellikle de İranlılar hem Türkiye’ye yakın olmaları hem de gerekli karşılılık belgelerine sahip olmaları nedeniyle Van’ı çok fazla tercih ediyorlar. Ayrıca İranlıların dışında diğer ülke vatandaşları da yine yatırım yapmak için Van’dan gayrimenkul satın almaktadırlar.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.