• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

14 Şubat 2019 12:56

Antalya’da Yabancılara Gayrimenkul Satışı

Antalya’da Yabancılara Gayrimenkul Satışı

Yabancıların ülkemize olan ilgisi şüphesiz ki gün geçtikçe artış gösteriyor. Bu ilginin başınıysa Antalya ili çekiyor. 2014 yılında yabancıların en çok tercih ettiği iller arasında olan Antalya bölgesi, yılın ilk altı ayında 652 konut satışıyla birlikte liderlik koltuğuna oturdu. Peki Antalya’da Yabancılara Gayrimenkul Satışı nasıl yapılmaktadır?

 

Antalya’da Yabancılara Gayrimenkul Satışı

 

Turizm cenneti olarak bilinen Antalya, yabancı turistlerin ikinci adresi omaya devam ediyor .Antalya ili genelinde yapılan gayrimenkul satışlarının büyük çoğunluğuysa, turizm amaçlı olarak bölgeyi ziyaret eden yabancılar tarafından gerçekleştirildi. Antalya’ya tatil amaçlı gelen yabancılar, Antalya’nın güzelliğinden etkilenerek, ülkelerine taşınmaz mülk satın alarak geri dönüyorlar. 

 

Özellikle son yıllarda Antalya’da gayrimenkul satın alan yabancıların sayıları hafife alınmayacak kadar yüksek. Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, 2014 yılında 54.363 yabancı müşteri 6.093.240 metrekarelik arazi satın aldı. Antalya ilinde gayrimenkul mülkiyetine en çok sahip olanlarsa  Rus vatandaşları olurken, onların hemen arkasında da Almanlar yer alıyor. Almanlarıysa İngilizler takip ediyor.

 

Antalya’da  en çok konut satışını gerçekleştiren Rus, Alman ve İngiliz vatandaşlarının yanında, Ruanda ve Sri Lanka uyruklu gayrimenkul yatırımcılarda Antalya’ya olan ilgilerini göstermekten geri kalmadılar.

 

Ruanda ve Sri Lanka vatandaşlarının akabinde yine Antalya’dan konut satın alan, ve yine sayıları hafife alınmayacak kadar çok olan yabancı müşterilerin başlıca ülke isimleri şu şekilde; Norveç, Danimarka, Hollanda, İrlanda ve Belçika.

 

Bölgeden taşınmaz mülk satın alan yabancı uyruklu vatandaşların ardı arkası kesilmezken, yabancı gayrimenkul yatırımcılarıysa Antalya ilinde konut sahibi olmaya devam ediyorlar.

 

Antalya’da konut satın alan yabancı müşteriler arasında; İsveç ve Finlandiya ülkelerinin vatandaşları da bulunuyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.