• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

8 Kasım 2018 15:09

Araba Kiralama İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Araba Kiralama İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Araç Kiralama ‘’Uyarı’’

Araba kiralama İşlemlerinde dikkat  etmeniz gereken şey firma seçimidir. Her zaman güvenilir büyük deneyimli firmalar seçmeniz sizin için yaşayacağınız olası maddi kayıpların önüne gecikecektir. Sakın ucuza araç kiralama diye gidip güvenilir olmayan firmalardan araç kiralamayın ağrımayan başınızı ağrıtmış olursunuz.

 

Araba kiralama İşlemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı uyarıları sizler için derledik.

 

1. Telefonda kiralama yapmayın gidip bizzat aracı inceleyip aracı teslim alın.

 

2. İnternet sitesinden yaptığınız rezervasyon sonrasında mail gelip gelmediğine dikkat edin. Veya telefonunuza rezervasyon bilgilerinin yer aldığı bir mesaj gelmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Sonrasında farklı sorunlar oluşmaktadır.

 

3. Bazı içi boş güven vermeyen rent a car sitelerinden rezervasyon yapmayın.

 

4. Sitelerde gerekli bütün bilgiler sözleşme şartları kapması sigorta detayları hepsi yer almaktadır bunlar yoksa rezervasyon yapmayın.

 

5. Araba kiralama İşlemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı temel şartlar bulunmaktadır bunlar aracı kullanacak kişinin yaşı, ehliyet tarihi ve yılı ve araç teslimatına kadar ödenecek depozito miktarı bu şartları kontrol edin ve size uygun araç kiralama firmasıyla çalışın.

 

6. Bazı firmalar sınırlı bazı firmalar ise sınırsız kilometre hesabı  olarak çalışır bunu mutlaka sorun sonra yaptığınız fazla kilometreler için para ödemeyin.

 

7. Artık yeni yasayla birlikte Kredi kartsız araç kiralanmıyor buna çok dikkat etmeniz gerekiyor yasal olarak araç kiraladıysanız mutlaka Kredi kartı kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.