• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

24 Kasım 2018 13:32

Araba Kiralama Süreci Hakkında Bilgiler

Araba Kiralama Süreci Hakkında Bilgiler

Araba Kiralama Süreci Hakkında Bilgiler

 

Araba Kiralama Süreci Hakkında ; Günlük hayatımızda veya iş gereği sürekli araç kiralıyoruz. Bu araç sahibi olmaktansa kiralamak daha cazip geliyor. Diğer haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi çünkü düşünün bir araba aldınız vergisi kaskosu sigortası falan daha bir sürü ödeme yapmak zorundasınız. Fakat araç kiralama da öylemi tabi ki değil.Ama araç kiralama süreci nasıl işler neler olmalı sizin için araştırdık. Ve daha sağlıklı bir şekilde araç kiralamanız için bazı bilgiler ediniz bunları şimdi sizle paylaşalım. bunlar ; Araba Kiralama Şartı Nedir? , Kiraladığınız Arabayı Başka Biri kullanabilir mi? , Araç Kiralama Kasko kapsamaz?, Araç kiralama Teslim İade koşulları?

 

Süresi ne olursa olsun, araba kiralama konusunda karar verdiyseniz kasko, sigorta ve vergi masrafları ödeyeceğiniz kira bedeline dahil olduğundan ekstra hiçbir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

 

Kiralanan otomobillerin kasko, sigorta, muayene, vergi gibi oluşabilecek masrafları ve servis ücretleri aracı size kiralayan firma tarafından karşılanır ve takip edilir. Bir otomobil kiralama hizmetinden yararlanmaya karar vermişseniz, yukarıda bahsettiğimiz durumlar için zaman ve para açısından da kazançlı çıkmış olursunuz.

 

Araba Kiralama Şartı Nedir? 

21 yaş ve üstü olmak ve en az 2 yıllık ehliyet geçmişi olma şartı aranmaktadır. Fakat lüks araç kiralayacaksanız eğer bu şart 3 yıla kadar çıkmaktadır.

 

 

Kiraladığınız Arabayı Başka Biri Kullanabilir mi ?

 

Kiraladığınız aracı 21 yaşını doldurmuş ve 2 yıl ehliyet geçmişi olan bireyler kullanabilir fakat kasko sigorta vb gibi şeylerden yararlanmak için mutlaka sözleşmeye diğer aracı kullanabilecek kişilerin isimlerini yazdırmakta fayda var. Kiraladığınız Arabayı Başka Biri kullanması için isminin yazdırılması gerekmektedir.

 

 

Araba Kiralama Süreci Hakkında Araç Kiralama Kasko kapsamaz?

 

Alkol ve uyuşturucu kullanıyorsanız.Trafik genel kurallarına uymuyorsanız ve kaza durumu harici teker patlaması ve cam,ayna kırılması kontratta belirtiği gibi sigorta ve kaskoya dahil değildir, Araç Kiralama Kasko kapsamaz. Bu tür davranışlarda kasko ve sigortadan mahrum kalmanız demektir.

 

Araç Kiralama süresi en az ve en fazla  ne kadar olmalı ?

 

Araç kiralamak istiyorsanız en az 24 saat yani 1 gün en fazla ise her 6 ayda bir sözleşme yenileme şartıyla araç kiralayabilirsiniz.

 

 

Araba Kiralama Süreci Hakkında Teslim İade Koşulları 

 

Araç kiralama Teslim İade , Araç yalnızca kiralanan yerden teslim alınır ve kiralama yapılan yere teslim edilir.

Bir adresten kiralanan araçlar farklı bir adrese teslim edilmesi söz konusu olamaz.

Araç teslim sırasında gecikme yaşandığı takdirde bir günlük bedel ücreti tahsil edilir.

Aracı ne kadar erken teslim ederseniz edin geri ücret iadesi gerçekleşmez.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.