• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Kasım 2018 22:29

Araç Kiralama Boş Depo Uyanıklarına ‘’DİKKAT’’

Araç Kiralama Boş Depo Uyanıklarına ‘’DİKKAT’’

Araç Kiralama Boş Depo Uyanıklarına ‘’DİKKAT’’

 

Araba kiralama yapıyoruz, geziyoruz, eğleniyoruz bazen hayalimizdeki aracı kiralayıp geziyoruz, dolaşıyoruz. Bir sürü daha çok şey bunları yaparken bazı şeylere hiç dikkat etmiyoruz. Ama oda aracı kiralayan şirketler bazı kurallar çerçevesinde her zaman araçlarını kiralamalı olduğunuzu söylemiştik şimdi okurlarımıza bir uyarı daha geliyor.

 

Araç Kiralama Boş Depo hilesi yaparak bazı olayları kazanç haline getirmeye çalıştığını görmekteyiz. Özellikle dolu depo araç kiralanıp dolu depo teslim edilen süreci değiştirip ”boş depo verip boş depo alıyoruz” diyerek değiştiriyorlar. Bu süreci kazanç haline getirmişlerdir. Bu tür yerler araçların yakıt göstergeleri ile oynandığı bu yüzden daha fazla kazanç sağladığını belirtmek isteriz ve araç kiralarken değişmeyen sistem ”Dolu depo alıp dolu depo teslim etme”olayına dikkat etmeliyiz. Bu olayda kısacası kullandığın kadarını ödüyorsunuz.

 

Bir olaydan bahsedecek olursak bir aracı kiralıyoruz ve Araç Kiralama Boş Depo alıp boş depo vereceğinizi söylediler. Kiralık araba aldınız 100 liralık bir yakıt attınız ve işiniz bitti sonraki kısımda aracı teslim edecekken birden araç yakıt sensörü sürekli ikaz vermektedir araç kiralama yeri uzakta ise oraya kadar götürmek için 20 lira attığınızı düşünün ve o sensör asla sönmez çünkü arızalıdır maksat daha çok akaryakıt atıp içinde fazla yakıt bırakarak kara geçme hesapları bu tür yerlerden ve bilmediğiniz araç kiralama firmaları uzak durmakta fayda var. Dolu depo teslim edip dolu depo alan firmalara güvenmekte fayda var. Çünkü genel olarak büyük ve isim yapmış araç kiralama firmaları hep bu şekilde çalışırlar. Bu yüzden Araç Kiralama Boş Depo uyanıklarına dikkat etmeniz, bu tür kalpazanlıklara gelmemenizi öneriyoruz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.