• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Şubat 2019 16:12

Atermit Malzeme Nedir

Atermit Malzeme Nedir

Atermit Malzeme Nedir? Atermit çatı kaplamasında kullanılan lifli çimentodan üretilen malzemelere verilen geniş bir isimdir. Atermit çatılar, diğer benzer çatılara göre yapım aşamasında daha çok deneyim ve birikim isteyen bir uygulama olmaktadır.

 

Atermit Malzeme Nedir Detaylı Açıklaması

 

Betonarme, prefabrik ve çelik binalarda kullanım tercihi olan atermit çatılar, iç ve dış cephe paneli olarak tavan kaplaması, taban döşemesi, seramik alt kaplaması ve giydirme cephelerinin altında kullanıldığı gibi benzeri uygulamalarda da aynı amaçla kullanılabilir.

 

Atermit Malzemeler Çatı Güvenliğini Tam Sağlamakta

 

Atremit malzeme levhalarının yanma özelliği yoktur, aynı zamanda kimyasal etkilere karşı dayanıklı ve su geçirmez özelliği bulunmaktadır. Paslanmayan, çürümeyen, dona ve neme karşı uzun süre dayanıklı olan atermit malzemesi tercihlerde bu nedenle önemli bir yer kazanmaktadır.

 

Yangını kesme amaçlı olarak düz atermitler prefabrik binalarda kullanım göstermektedir. Düz atermit levhalar farklı renk ve dekoratif şekilde üretilmektedir. Atermitin bir özelliği de kırılmaların en aza indirilmesi için kat aralarına şerit konularak gerçekleşmesidir. Atermitlerin boyası renk solması ve kabarmalara karşı direnç göstermekte ve kalınlığı normal olarak altı milimetre olmaktadır.

 

Atermit pul ve petekler en az otuz derece eğilimi bulunan çatılarda kullanılırlar,atermit pul ve petekler genelde beş milim kalınlığında üretim gösterir. Atermit, yüzde yirmiden aşağı eğimli çatılarda ise fitil macun kullanılarak uygulanır.

 

Atermit üretimleri hamur olması nedeniyle istenilen şekilde üretimleri gerçekleşebilir. Bu özelliği ile farklı bölgelerde bulunan kaplama işlerinde de kullanım sergileyebilir. Üretimin ardından streç film ile kaplanan atermitler, çimento reaksiyonları geçmediği için levhalardan çıkan ısı en ideal ortamın yaratılmasına olanak verir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.