• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

4 Mart 2019 17:06

Avni Çelik Kimdir?

Avni Çelik Kimdir?

Avni Çelik 1950 yılı Çorum’da doğmuştur. İş adamı kimliği ile ön plana çıkmıştır. İnşaat mühendisliği okumuş ve çalışma hayatına bu şekilde başlamıştır. Bunların yanında Sinpaş Holding yönetim kurulu başkanı olması ile de bilinmektedir. Ankara’da Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mühendislik fakültesini bitirmiştir. 1974 yılında ise Sinpaş A.Ş. şirketini kurmuş ve o zamandan beri şirket faaliyetlerine devam etmektedir. Daha farklı şirketleri de kurarak, Sinpaş’ın bir holding olmasına katkı sağlamıştır. Yaklaşık olarak 40 seneden beri hizmet vermeye devam eden bu holding ve diğer şirketler, ülkemizde önemli projelere de imzasını atan isimler arasında yerini alırlar.

 

Avni Çelik üniversite hayatından sonra İstanbul’a gelerek, hizmet yaşamına başlangıç yapmıştır. Uzun yıllardan beri tecrübe sahibi olan Sinpaş A.Ş. için önemli bir isimdir ve halen yönetim kurulu başkanlığı görevini de sürdürmektedir. İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası üyesidir. Bunun yanı sıra çeşitli derneklerinde kuruculuğunu üstlenmiştir.

 

2012 yılından beri Avni Çelik, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi öğrencilerine Değer Mühendisliği dersi vermeye başlamış ve halen de devam etmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.