• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 12:44

Bahçe ve Dış Mekân Malzemeleri

Bahçe ve Dış Mekân Malzemeleri

Son yıllarda önemli gelişmeler kaydeden bahçe ve dış mekân malzemeleri, taleplerin karşılanması amacıyla günden güne teknolojik yenilenmeyi de arkasına alarak bahçe severlerin ihtiyaçlarına karşılık verecek ilerlemeyi kaydetmiş bulunmaktadır. Bahçe ve Dış Mekân Malzemeleri yazımız devam ediyor.

 

Bahçe ve Dış Mekân Malzemeleri,Bahçe Malzemesi Seçimi

 

Bahçe düzenlemesi çalışmasında ister amatör olarak ister profesyonelce takip olsun düzenleme ve uygulamanın nasıl yapılacağına dair ön bilgi edinilmesi gerekmektedir. Bu açıdan bahçenin ve dış mekânın nasıl kullanılacağına dair karar önemli olmaktadır. Dekorasyon konusunda düşünceye paralel olarak çevreye uyum sağlayacak biçimde düzenleme için kullanımı gerekli olan yapı malzemeleri kullanılmalıdır.

 

Bahçe duvarı tercihi yerine çit seçimi mümkün olmaktadır. Farklı çit seçenekleri vardır. Bu çitler, hayvanlardan korunma amaçlı, rüzgârdan korunma amaçlı ve dekoratif amaçlı çitlerdir. Diğer yandan bahçede elektrik kullanımına ihtiyacınız olacağına dair varsayımınız bulunuyorsa bahçe düzenlemesi gerçekleşmeden önce elektrik ulaşımını sağlayacak tesisat ve kabloların yerleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca bahçede kullanımda bulunulacak havuz varsa, temizlinin gerçekleşmesi için ya da çim biçme, çim sulama ve benzeri cihazlar için elektrik düzeneğinin hazırlanması gerekmektedir.

 

Ahşap malzemeden yapılmış bahçe mobilyaları bahçelerin vazgeçilmez unsurlarından olmaktadır. Dekoratif ve estetik görünümü nedeniyle yağmurdan etkilenmemesi için uygun kullanım alanına yerleşimi gerekmektedir. Diğer yandan ahşap ve metal karşılaştırması yapılabilir, ahşap bazı materyallerin yerine metal tercihi daha çok öne çıkabilir. Uzun ömürlü olması avantajının yanı sıra metal materyaller işçiliği zor olmaktadır.

 

Bahçe mobilya ve diğer materyallerde yerine göre plastik üretimler de tercih nedeni olmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.