• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Şubat 2019 13:02

Banyo ve Tuvalet Malzemeleri

Banyo ve Tuvalet Malzemeleri

Kültürel farklılıkları olan alan olarak bilinen banyoda duş teknesi ya da küvet kullanımı gerçekleşmektedir. Her ikisinin de bulunabileceği banyo alanında tercihlere göre değişiklik gösterecek düzenlemeler yapılmaktadır. Banyo alanlarında klozet kullanımı değişikliğinde olduğu gibi bu kullanım bazen banyo içine dâhil edilmekte bazen de ayrı kullanım olarak tuvalet alanı yeterli görülmektedir. Banyo alanlarında çamaşır makinesinin kullanımı da görülmekte olup, son dönem trendlerin yakalanması ile kısmen de olsa mutfağa taşındığı görülmektedir. Banyo ve Tuvalet Malzemeleri hakkındaki açıklamalara bakalım.

 

Banyo ve Tuvalet Malzemeleri, Banyo ve Tuvaletlerin Düzenlenmesi

 

Banyo malzemeleri ve dekorasyonlarında genellikle tasarım zenginliği konfor ve zevk unsuru olarak görülmekte, bu da seramik kaplamayı daha çok ön plana taşımaktadır. Banyo alanının büyüklüğüne göre seramik seçimi yapılmalıdır. Banyo alanı küçükse büyük seramik en uygun seçenek olacaktır. Duş ve küvet kabinlerinin cam tercihi ise ortamın daha geniş gösterilmesine yardımcı olacaktır.

 

Yaşlı ve çocukların kullanımlarına daha çok dikkat edilmesi gereken alan olan banyo ve tuvaletler kaymaz zemin özelliğini mutlaka korunmalıdır. Çocukların banyo malzemeleri arasında lavabo boyu ile eşit olabilmesi için lavabo altına basamak konulması düşünülebilinir. Diğer yandan banyo ve tuvalet alanlarında kesinlikle keskin ve sivri hatlara sahip malzeme kullanımında bulunulmamalı, prizlerin kolay ulaşılabilecek noktalarda olması önem taşımaktadır.

 

Banyo ve tuvalet aydınlatmaları ise aldıkları gün ışığı ile orantılı olmaktadır. Genel olarak tavan aydınlatmasının daha revaç gördüğü banyo ve tuvaletlerde aydınlatmanın güçlendirilmesi için aplike tercihlerde önerilmektedir. Banyo ve tuvalet alanları fazla aydınlatmadan kaçınılacak alanlardır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Eliz Yılmaz 1 Ekim 2019 02:59 CEVAPLA

    Selamlar paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum