• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

4 Mart 2019 17:04

Binali Yıldırım ve Hayatı

Binali Yıldırım ve Hayatı

1955 yılında Erzincan’da doğan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemiz İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını da aynı bölüm içerisinde tamamladı. 1978 – 1993 yıllarında Türkiye Gemi Sanayi genel müdürlüğü görevini üstlenmiş ve aynı zamanda Camialtı Tersanesinde belli dönemlerde yöneticilik yapmıştır. 1994 – 2000 yılları arasında İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri’nde genel müdürlük görevini üstlendi. Trafik konusunda fazlası ile sıkıntı çeken İstanbul ulaşımının denize kaydırılması için de önemli işler gerçekleştirmiştir.

 

1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme olan katkılarından ötürü Skal Kulübü tarafından verilen uluslararası bir kalite ödülüne de sahip olmuştur. İlerleyen yıllarda Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı olmuş ve uzunca bir süre bu göreve devam etmiştir. Şuan Ak Parti İzmir milletvekili olarak siyaset içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Evlidir ve 3 çocuk babasıdır. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca bilir.

 

Binali Yıldırım faaliyetlerini sürdürürken 1991 yılında İsveç’te bulunan Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından kurulmuş olan Denizcilik Üniversitesi’nde, Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas da yapmıştır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.