• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Mayıs 2019 17:23

Bumerang Ödülleri Ardından

Bumerang Ödülleri Ardından

Bumerang Ödülleri; Bu yıl Türkiye duysun için çok heyecanlı ve verimli geçti. YouTube kanalım üzerinden çok güzel geri dönüşler alıyorum, Samsung’la bir içerik çalışması yaptık ve en güzeli de 3. Bumerang Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü aldım. Kendi kategorimde ilk 3’e kalamamak biraz olsun içimi burkmuştu, fakat sevgili Ahmet Dalman sahnede ismimi okuyunca bacaklarım titreye titreye sahneye çıktım. İnanılmaz bir mutluluktu…

Bu ödülün benim için ayrı bir anlamı var. ”Teknolojide kadın” olmak nasıl birşey hiç düşündünüz mü? Çoğu zaman hazırladığım içeriklerle ilgili tacizler alıyorum. Biraz feminist bir yaklaşım olarak görülebilir ama maalesef teknolojide kadın olunca -benim deneyimimle- duruma biraz daha yüzeysel yaklaşılıyor. Kanaat önderi olarak konumlandırılamıyorsunuz. Bumerang Ödülleri benim için bu yolda koca bir adımdı. Birbirinden deneyimli, sektörlerinde lider insanlar tarafından bu ödüle layık görülmek Türkiye duysun için çok anlamlı.

 

Ben o güne, İyi İçerik Atölyesi ve Bumerang ödüllerine geri dönmek istiyorum.

Bumerang Ödülleri ; İyi İçerik Atölyesi

Onur Kabadayı’nın açılış konuşmasının ardından geçen sene yine Bumerang Ödülleri gecesinde tanıştığımız Stylebook Ürün Müdürü Julianne Grunwaldt sahne alarak Almanya’daki blog dünyasından bahsetti. Geçen seneden beni hatırlamasına çok mutlu oldum =)

Bir ara sahnede gazetecilik ile bloggerlık yarıştı. Erhan Acar’ın yönetimindeki panelde blog dünyasının yayıncılığın kalbine oturmak üzere olduğu konuşuldu ve her iki dünyanın risklerinden bahsedildi. Gazetecilikte söz uçar yazı kalır ama dijital yayıncılık/bloggerlık ile de virallik söz konusuydu. Bu panelde düşünülmesi ve tartışılması gereken konu ise akıllı telefonların yayıncılığın fastfood’u olup olmamasıydı. Kesinlikle bu konu üzerinde uzun uzadıya bir yazı yazmalıyım çünkü tam Dijital Canavar’lık!

Bumerang Ödülleri ; Daha sonra Ceyhun Yılmaz sahne aldı ve masal gibi konuştu. Blog yazarlarını ”efendisi olmayan samuray” olarak ifade ederek güne damgasını vurdu. 90’lardan sonra doğan çocuklar için gazetenin bir anlam ifade etmediğini belirterek dijital yayıncılığın öneminden bahsetti. Ceyhun Yılmaz’ın sahnesini seviyorum. Yaşananları hikayeleştirerek dinleyicisini sıkmıyor. Bu oturum da severek dinlediklerimdendi.

İyi İçerik Atölyesinde dikkatimi en çok çeken konulardan biri de iGaranti Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Deniz Güven’in mobil bankacılığın bloglara taşınacağı ve bloggerların bundan kazanç sağlayacağını söylemesiydi.

İyi İçerik Atölyesi ”İnterneti kucaklayan hiç bir medya ölmeyecek.” cümlesiyle sonlandı.

3. Bumerang Ödülleri

Hilton’da gerçekleşen İyi İçerik Atölyesi ardından Bumerang Ödülleri’nin gerçekleşeceği Babylon’a yol aldık. Babylon’da da çok eğlendik! Ödül töreni sırasında birbirinden güzel bloglar ödüllendirildi. Finale kalan ve ödül alan tüm blogger dostları tebrik ederim. Bumerang Ödül Töreni’nin ardından Amarizsi ve Bedük sahne aldı. Bumerang Ödülleri Muhteşem bir geceydi ve Bedük’ün sahnesinin, Tektekçi shotlarının muhteşem olduğunu eklemeden geçemeyeceğim.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.