• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

8 Ocak 2019 21:24

Çalışma Odanız İçin Modern Dekorasyon Fikri

Çalışma Odanız İçin Modern Dekorasyon Fikri

Masanızın başında, yoğun şekilde çalışan bir akademisyen, müşteri temsilcisi veya öğrenci, şirket yöneticisi, müdür olabilirsiniz. Evden çalışıyor olabilir, ofisiniz eviniz olabilir. Teknolojik gelişmeler ile birlikte, uzaktan çalışmanın artması ve çalışanların yeni iş modellerine yönelmesi sonucunda, iş yerinizde masanızın başında geçirdiğiniz zamanı evinizde geçirerek, uzaktan çalışma ortamına kendinizi alıştırmaya çalışıyor olabilirsiniz. Çalışma odanız için modern dekorasyon fikri arıyor olabilirsiniz.

 

Günümüzde, özellikle “akıllı ev eşyaları” olarak adlandırılan, ve modern ve ergonomik mimari tasarımlar, gün geçtikçe hayatımızı kolaylaştırıyor. Kullanıma uygun dekorasyon fikirlerinin ilgi çektiği açık. Geçmiş alışkanlıklar, standart çalışma odaları ve şirketlerin kurumsal stratejileri değişiyor. Değişen strateji ile birlikte, çalışanlarına farklı deneyimler sunan şirketler ve çekici ofislerini sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Google belki bunların en başında geliyor. İşin içinde bir üretim ve yaratım aşaması varsa, yaratım aşamasında olan çalışanın biraz daha serbest bırakılması, çalışma ortamını kişiselleştirmesi gerekiyor. Klasik kitaplık ve masa kombinasyonunun, evinizin ve ofisinizin alanını çok fazla kapladığını düşünüyorsanız, yazımızı incelemelisiniz.

 

 

Türkiye’de her geçen gün artan, kişiye özel mekân tasarımlarının öne çıktığı gözle görülür bir gerçek. Bir bardak kahve içtiğimiz veya yemek yediğimiz özel konsept kafeler, masa, sandalye ve renk ayrıntıları ile dikkatimizi çekiyor ve beğenimizi kazanıyor. Klasik tasarımlardan, daha modern tasarımlara ve özellikle kişiselleştirilebilir bir çalışma ve dinlenme ortamı yaratılıyor.

 

Kambiam Kitap Rafı

Bir İtalyan markası olan, Kambiam tarafından, özdeş parçalardan oluşturulan tasarımlar oldukça ilgi çekici. Aynı formdan oluşan, geometrik şekillerin kombinasyonu ile ortaya oldukça kullanışlı raflar çıkartılmış. Duvara sabitlenen parçalar ile çalışma odanızın dekorasyonu için iyi bir fikir.

 

Çalışma ortamında, dikkatinizi toplamanız ve motive olmanız için önemli belirleyenlerden biri ışık. Bu yüzden, öncelikle odanızın ışığını gözden geçirmekten başlayalım.  Bir veya birden fazla lamba kullanmak istiyorsanız, beyaz veya farklı renklerde prizma şeklinde, ışığın yönünün değiştirilebildiği, tavan lambasını inceleyelim. Tepenizden veya arkanızdan gelen ışık bazen sizi rahatsız edebilir. Sabit aydınlatmadan sıkıldıysanız,  üç ışığı dengeli olarak kullanabilir, eğimi ayarlayabilirsiniz. Farklı kombinasyonlar yapmak size kalmış.

 

Alışılmışın Dışında Bir Toplantı

 

Çalışma odanızda, farklı bir masa arıyorsanız,  bu tasarımı ilginizi çekebilir.  Birleştirdiğinizde, toplantı masası haline gelen bir masa haline geliyor. Sabit masanızdan sıkıldıysanız, Kambiam‘ın toplantı odası köşe masalarını incelemelisiniz. Tıpkı kitap rafını çoklu kullanımı düşünülerek, tıpkı bir puzzle gibi, detaylı bir şekilde tasarlanan masalara bakalım.

 

Toplantı salonunuzun ortasında büyük ve klasik bir masa yerine, farklı kombinasyonlar ile kullanabileceğiz, hareket alanınızı arttıran modern dekorasyon fikri. Bu tasarımı tamamlayan, bir kalemlik fena olmazdı. Eğimli ve dikey çelik tüp modelleri ile ilgi çekici.

 

Bütün bunları tamamlayacak olan eksik bir şey var, “masamda çiçek de olsun” diyorsanız, masa, kitaplık, kalemlik ve eğimli beyaz bir vazo ile kombinasyonu tamamlamış oluyoruz. “Bana vazo yetmez, ofisime daha büyük çiçek ekmek isterim.” diyorsanız, firma buna bir çözüm bulmuşa benziyor. Aynı formun çiçeklik için uygulanması oldukça şık bir çözüm olmuş.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Bilgin 10 Ocak 2019 15:18 CEVAPLA

    Önerileriniz harika olmuş çalışma masası veya odası dağınık insan zaten işine odaklanamaz odaklansa bile dağınıklığından dolayı 1 saatte yapacağı iş 2 saat sürecektir. Kitap rafları ve çalışma masasının modern olması benim öncelikli tercihlerim arasında.

  • yazewin 10 Ocak 2019 19:05 CEVAPLA

    Merhaba. İlginizden dolayı teşekkür ederiz. Bu tarz paylaşımlarımız devam edecektir. Takip etmeniz dileğiyle.