• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 16:59

Çatı Kaplama Ürünleri

Çatı Kaplama Ürünleri

Çatılar binaların en üst kısmında bulanan ve binayı dış etkenlere karşı koruyan bölmelere verilen addır. Çatılara kaplama yapılarak, bina dış etkilere karşı dayanıklı olur. İyi bir çatı kaplama yapılması için 3 ana kurala dikkat edilmesi gerekir. Kaplama, koruma ve su yalıtımına dikkat edilerek yapılan çatı kaplama binayı her türlü darbeye ve etkiye karşı koruyacağı için iyi ve sağlam bir çatı kaplama olacaktır. Peki Çatı Kaplama Ürünleri nelerdir?

 

Çatı Kaplama Ürünleri

 

Çatı kaplamanın iyi ve sağlam olması için tercih edilen çatı kaplama ürünlerinin de sağlam olması gerekir. Binanın yapısına ve kullanım amacına göre seçilen çatı kaplama ürünleri çatıyı daha dayanaklı kılacaktır.

 

Çatı Kaplama Modelleri

 

Binalara çatı kaplama yapılacağı zaman onlarca çatı kaplama modellerinde biri seçilebilir. Her ürünün kendine has özellikleri ve uygulanma alanı bulunmaktadır. Çatı kaplamada kullanılan ürünler şunlardır;  Polistren Dolgulu Sandviç Paneller, Taş Yünlü Dolgulu Sandviç Paneller, Membran, Trapez Sac Levhalar, Galvaniz Oluklu Levhalar, Atermit Levha, Alüminyum Levhalar ve son olarak Kiremitler kullanılmaktadır.

 

Sandviç paneller daha çok geniş yapılarda sanayilerde, askeriyede ve soğuk hava depoları gibi yerlerde tercih edilmekte. Membran su yalıtımı olarak çatı kaplamalarında uygulanmakta. Galvaniz ve alüminyum levhalar ise fiyat uygunluğundan kırsal bölgelerde tercih edilmekte. Kiremitlerde çatılara daha estetik bir görünüme kavuşturduğu için birçok apartman ve dairelerde kullanılmakta. Çatı kaplama modelleri bol seçenekleri ve geniş kullanım alanı ile her yapıda kullanılmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.