• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Şubat 2019 16:14

Çelik Konstrüksiyon ve Çelik Evler

Çelik Konstrüksiyon ve Çelik Evler

İnşaat sektöründe maliyet girdileri açısından daha düşük rakamlar ile inşaat faaliyetini tamamlamak elbette bütün inşaat firmalarının ilk tercihi olmakta, hatta bunun yanında bir de sağlamlık garantisi olması ayrı bir önem söz konusu. Peki Çelik Konstrüksiyon ve Çelik Evler ilişkisi nasıl olmalıdır?

 

Çelik Konstrüksiyon ve Çelik Evler

 

Yapı sektöründe prefabrik konutların avantaları kuşkusuz bulunmaktadır. Prefabrik konutların başka bir uygulaması olan çelik evler de bu açıdan bakıldığında önemli bir tercih oluşturmaktadır.

 

Çelik Evlerin Avantajları

 

Çelik evler öncelikle maliyet açısından ele alındığında, getireceği yükün hesaplanması gerekmektedir. Çelik evlerin betonarme yapılara göre daha ekonomik kılınmasını sağlayan faktörleri bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında fabrikasyon özelliğini taşıması ve ekonomik üretime sahip olması bulunmaktadır.

 

Çelik evlerin bir başka özelliği ise yapı malzemelerinin tekrar kullanılabilir niteliğe sahip olmasıdır. Bu konuda çevreci bir özelliği bulunan çelik evlerde, çelik geri dönüş ile tekrar üretime açık bir madde konumundadır.

 

İnşaat çalışmalarının zaman açısından önemi de başka bir önem oluşturmaktadır. Çelik evler, işçilik maliyetinin düşmesinde katkı sağlarken, malzeme özelliği nedeniyle kısa sürede tamamlama gerçekleştirmektedir. Bir örnek verilmesi gerekirse 200 metrekarelik bir çelik ev bir hafta gibi kısa bir sürede yapımı gerçekleşebilir.

 

Çelik evlerde yapı kaplamaları galvaniz ile gerçekleşmiş olup, çürüme ve paslanmaya karşı duyarlılık göstermektedir. Ayrıca taşıyıcı elemanlar direk toprağa bağlı olduğu için yıldırım çarpması ve elektrik kaçaklarından dolayı güvenli bir yapılaşma sağlar. Bu konuda yapısal olarak tedbirli bir çalışma gerçekleştirmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.