• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 16:04

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Tapu Satışı

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Tapu Satışı

Dünyadaki ilk en güçlü, en büyük gayrimenkul danışmanlık şirketi olan ve Türkiye’de Nisan 2013 yılından itibaren faliyetlerini gösteren Coldwell Banker danışmanlık şirketi, Türkiye’deki iki yıllık çalışmalarını değerlendirerek şunları söyledi: “Ofis sayımızda yüzde üç yüz elli, danışman sayımızda yüzde bin büyüme yakaladık.” Cumhuriyet tarihinin en büyük tapu satışı yazımızın ayrıntılarına geçelim.

 

Cumhuriyet tarihinin en büyük tapu satışı

 

Coldwell Banker danışmanlık şirketi Türkiye’deki faliyetleri ve sonraki dönem hedeflerini düzenlediği toplantıda açıkladı. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş ve Coldwell Banker Global Başkan Yardımcısı Michael Fischer’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda, şirketin çalışma faliyetlerinin durumunun yanı sıra Türkiye’deki ve dünyadaki gayrimenkul sektörünün durumu ile ilgili bilgiler paylaştı.

 

Coldwell Banker Global Başkan Yardımcısı Michael Fischer; “İlklerin markasıyız”

 

Coldwell Banker’in 6 kıta 43 ülkede, 3000 ofis ve 86 bin danışman ile dünya çapında hizmet veren en köklü gayrimenkul danışmanlık markası olduğunu ifade eden Michael Fischer, 2014 yılında 705.322 işlem adedi ile 212.2 milyar dolarlık satış rakamına ulaştıklarını ifade etti. Fischer, 2013 yılına göre yüzde 40’lık bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirterek, Türkiye’nin konumu itibariyle yabancı yatırımcılar için oldukça kıymetli bir ülke olduğunun da altını çiziyor.

 

Türkiye’nin ticari gayrimenkul ve lüks konut satışı

 

Fischer, gayrimenkul yatırımları kategorisinde dünyada ABD, Brezilya ve Çin’in hemen arkasında olan Türkiye’nin kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi. ABD’de gayrimenkul pazarında büyüme beklentimiz yüzde 10 olmasına rağmen Türkiye’nin bu beklentinin çok üzerine çıkacağına inandığının altını çizdi. Türkiye’nin ticari gayrimenkul ve lüks konut satışında çok büyük fırsatlara açık olduğunu söyleyerek Türkiye pazarına çok inandıklarını belirttiler. Coldwell Banker Türkiye’nin Ocak 2014’ten bugüne gerçekleşen büyüme hızından fazlaca etkilendiklerini ifade ettiler.

 

İlk görüntülü portföy tanıtımı

 

Sektörde pek çok ilke imza attıklarını söyleyen Michael Fischer, dünyada ilk gayrimenkul danışmanlık hizmetini sağlayan ve ticari gayrimenkul danışmanlığını hayata geçiren, lüks konut pazarlamasının başlamasını sağladıklarını belirtti. Bununla birlikte bir çok ilke imza atığını belirten firmanın; ilk görüntülü portföy tanıtımı, ilk kez televizyon kanalına reklam vermek, ilk defa internet sitesi kurmak, akıllı telefonlar için ilk mobil uygulamaları tasarlamakta öncü olduklarını belirtti. Ayrıca sosyal medyayı ilk kez kullanan gayrimenkul danışmanlık markası olduklarını da açıklamalarına ekledi.

 

Coldwell Banker Türkiye

 

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş yaptığı konuşmada; ” 2013 yılında markanın Türkiye Master Franchise haklarını almamla birlikte, Nisan 2013’ten itibaren Coldwell Banker’ın Türkiye ofisi olarak hizmet vermeye başladık. Güçlü yapılanmamızın ardından iş planlarımızı oluşturarak hızlı büyümemizi başlattık ve 2 yıl içerisinde, gayrimenkul danışmanlık sektörünün parlayan bir yıldızı haline geldik. Coldwell Banker Türkiye olarak konut, lüks konut, proje pazarlama ve ticari gayrimenkul danışmanlığında uzmanlık hizmeti sunuyoruz. Amacımız hizmet verdiğimiz her bölgede; o bölgedeki en prestijli ofise sahip olup, o bölgedeki en saygın gayrimenkul danışmanları ile o bölgenin en değerli gayrimenkullerini satmak.

 

Şirketimizin Türkiye operasyonuna baktığımızda; iki yıl içerisinde 19 ilde ve KKTC’de 74 ofise ve 602 gayrimenkul danışmanına ulaştık.

 

Coldwell Banker Türkiye Yapılanması    1 Ocak 2014 – Nisan 2015

Portföy sayısı                                   612          6333

Gayrimenkul Danışman Sayısı          60         602

Faaliyet gösterilen il sayısı                7           19 il ve KKTC

Ofis sayısı                                          20          74

 

2016 sonunda 250 ofis ile 2500 gayrimenkul danışmanına ve 250 ofisle 5 milyar dolar satılan mülk değerine ulaşmak istiyoruz. Şu anda ki büyüme hızımıza baktığımızda hedeflerimize çok daha önce ulaşacağımızı görüyoruz. 2016’da hedeflediğimiz şehir sayısı ise 50. Hizmet verdiğimiz her segmenti ayırıp konut, lüks konut, proje pazarlama ve ticari gayrimenkul danışmanlığımızla hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Coldwell Banker’ın globaldeki gücünü arkamıza alarak 2017’de hedefimiz, satışlarımızın yüzde 20’sini yabancılara gerçekleştirmek. “dedi.

 

Teknolojiye büyük önem verdiklerinin altını çizen Gökhan Taş, “Teknolojinin tüm unsurlarını en iyi ve etkin şekilde kullanan markayız. Bu alanda önemli yatırımlarımız var. Google altyapısını Türkiye’de kendi sektöründe kullanan ilk markayız. Tüm danışmanlarımız yaptıkları işlerde bizim onlara sağladığımız Google altyapısını ücretsiz kullanıyorlar. Türkiye’deki uygulama ve çalışmalarımızın, Coldwell Banker’ın tüm dünyadaki franchiseları içerisinde örnek bir noktaya geleceğinden eminiz. BlueNet sistemimizle, ofis ve danışmanlarımızın işlerini kolaylaştırıyoruz. Onlara yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın yeni bir portföy girişinden sunumuna kadar tüm işlemleri basit bir akıllı telefon aracılığıyla gerçekleştirebilmelerine imkan tanıyoruz. Bununla birlikte arama motoru optimizasyonlarından dijital CRM uygulamalarına kadar birçok alanda markamızı öne çıkaran dijital pazarlama çalışmalarına imza atıyoruz. Sosyal medyayı çok güçlü bir şekilde kullanıyoruz.” dedi.

 

Türkiye’deki gayrimenkul pazarını da değerlendiren Gökhan Taş, “2014 yılı, Cumhuriyet tarihinin en büyük tapu adet satışının yapıldığı yıl oldu. 2014 yılının son çeyreğinde de sektörde iç talep canlandı ve konut değerlerinde yüzde 12’lik bir artış görüldü. 2015 yılında da özellikle seçimler sonrasında, jeopolitik durumda düzelme ve belirginleşme meydana gelirse, faizlerin düşmesi ile birlikte sektör açısından iyi geçeceğine inanıyorum. Devlet tarafından yapılacağı açıklanan peşinata destek katkı ise konut sektörüne bir ivme kazandıracak ve eldeki konutların satılabilmesi için fırsat yaratacaktır” dedi

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.