• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

4 Şubat 2019 14:17

Daire Kat Planı Hakkında

Daire Kat Planı Hakkında

Son yıllarda Konutların çok daha kullanışlı bir şekilde inşa edildiğini söyleyebiliriz. Küçük alanların en verimli şekilde değerlendirilmesine olanak tanıyan kat planı modelleri konut sahiplerinin de beğenisini kazanıyor. Daire Kat Planı Hakkında yazdığımız yazımızı okumaya devam edelim.

 

Daire Kat Planı Hakkında

 

İnşaat firmaları her ne kadar projelere uygun farklı planlar üzerinde duruyor olsa da genel hatları ile bu planların büyük benzerlikler gösterdiklerini söyleyebiliriz. Artık en çok göz önünde bulundurulan husus konutların ev sahipleri için pratik bir kullanım sunması oluyor.

 

Geniş mutfaklar,küçük odalar

 

En yeni ve en modern kat planı modellerini incelediğinizde bazı detayların farklılık gösterdiğini siz de fark edebilirsiniz.Eski dönemlerde mevcut alanda odaların büyüklüğüne dikkat edilir, banyo, mutfak gibi alanlara ise daha küçük bir bölüm ayrılırdı. Ancak şimdilerde mutfaklar ve banyolar evin daha geniş bir bölümünü kaplıyor. 1+1 veya 2+1 olarak tasarlanan konutlarda dahi mutfaklar evin odasından daha geniş tutuluyor.

 

Kat planı çizimi

 

Bu durum katların planlanma aşamasında konut sahiplerinin konforunun daha fazla dikkate alındığının bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Aynı şekilde taleplerin de bu doğrultuda yoğunlaşması, markalı veya markasız konutların benzer planlar kullanılarak inşa edilmesini zorunlu kılmış durumdadır.

 

Yaşam alanımız olan evimizin planı ve dekorasyonu bizim için gerçekten önemlidir. Huzur bulmamızı sağlayan, dinlence yerimiz olan evimiz ile ilgili kat planı bilgilerini içeren yazılarımız devam edecektir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.