• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

7 Şubat 2019 20:45

Daire Kat Planı Hangi Programlar İle Hazırlanır

Daire Kat Planı Hangi Programlar İle Hazırlanır

Daire kat planı, A tipi, B tipi gibi isimler alabileceği gibi, proje ya da kurumsal işverenlerin istediği bir isme de sahip olabilir. Bu isimler daire tipleri arasındaki farkı ortaya koyarak daha rahat bir seçim yapmayı sağlar.Bu planlar kroki ya da maket şeklinde olabilir. Daire kat planı inşaatın örneği niteliğinde olduğundan bitmiş hali hakkında fikir verir. Dairenin bakısı, oda ve pencerelerin konumu daire kat planlarında açıkça bellidir. Peki Daire Kat Planı Hangi Programlar İle Hazırlanır gelin hep birlikte inceleyelim.

 

Daire Kat Planı Hangi Programlar İle Hazırlanır? Daire Kat Planında Kullanılan Programlar

Daire kat planı hazırlamaya yarayan bir çok tasarım programı vardır. Bu programlar genel olarak 2 ve 3 boyutludur. Autodesk, 3d Max,  HomePlan Pro bu programlardan bir kaçıdır.

 

Programlarda yapılması planlan daire kat planı işinin ehli kişiler tarafından çizilir. Odalar, kapı ve pencereler planlanan projeye sadık kalarak dijital ortamda yerleştirilir. Mutfağın, salonun genişliği, balkon sayısı, terasın olup olmaması gibi ayrıntılar kat planlarında belirtilir. Maket  daire kat planlarından sonra artık inşaat firmaları örnek daire uygulamasıyla müşterilerinin nasıl bir daireye sahip olacaklarını teşhir etmektedirler.

 

Yazımızın sonuna geldik. Sizlere Daire Kat Planı Hangi Programlar İle Hazırlanır sorusuna cevap bulabileceğiniz bir haber yaptığımızı düşünüyoruz. Kat planı ve benzer konular hakkındaki diğer yazılarımız için lütfen sitemizi takipte kalın.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.