• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 15:05

Daire Satış Sözleşmesi Nasıl Hazırlanır?

Daire Satış Sözleşmesi Nasıl Hazırlanır?

Bir daire almaya karar verildiğinde ya da mevcut olan daire satılmak istendiğinde, her şeyin kurallara uygun olması için daire satış sözleşmelerinin hazırlanmasına büyük önem gösterilmesi gerekmektedir. Bu sözleşme sayesinde alıcı ve satıcının tüm hakları, resmi bir şekilde koruma altına alınmış olur. Böylece ileride herhangi bir şekilde iki tarafın da sıkıntıya girmesi önceden önlenmiş olur. Peki Daire Satış Sözleşmesi nasıl hazırlanır?

 

Daire Satış Sözleşmesi

 

Daire satış sözleşmelerinin amacı; satışı yapılan daire ile ilgili tüm bilgilerin açık bir şekilde, iki tarafında bilgisine sunularak resmiyete kazanmasıdır. Satıcı ve alıcının dairenin satışı konusunda varmış oldukları anlaşma sonucunda bu sözleşme oluşturulur. Evin satışı için verilen kaparo miktarı ve daire satış miktarı bu sözleşmede belirtilmektedir.

 

Daire Satış Sözleşmesinde Bulunması Gerekenler

 

Daire satmak ya da satın almak için hazırlanmış olan daire satış sözleşmeleri de öncelikli olarak satılacak olan daireye ait bilgiler yer almaktadır. Dairenin yer aldığı bölgenin ayrıntılı adresi bu sözleşmede yer alır. Ayrıca içerisinde alıcı ve satıcının ad soyad ve adres bilgileri de burada yer alır. Ancak eğer satış işlemini vekil aracılığı ile gerçekleşecek ise, vekil olacak kişiye ait bilgilerin de bulunması gerekir.

 

Ödenmiş olan kaparo, ödenmesi gereken toplam tutar, satış bedelinin ödenme şekli, tanıklar, alıcı ve satıcı imzaları ve satış işleminin gerçekleşeceği tarihin de belirtilmesi ile birlikte sözleşme hazırlanmış olur.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.