• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Şubat 2019 12:50

Dış Mekân Aydınlatma Malzemeleri

Dış Mekân Aydınlatma Malzemeleri

Dış mekân aydınlatma uygulaması dekoratif ve aydınlatma amaçlı olarak iki farklı özellik taşımaktadır. Aydınlatma amacıyla gerçekleştirilen dış mekân çalışmasında aydınlatma yönü yukarıdan aşağıya bakan bir pozisyonda montaj çalışması yapılmalıdır. Geli hep birlikte Dış Mekân Aydınlatma Malzemeleri ile ilgili yararlı bilgiler edinelim.

 

Dış Mekân Aydınlatma Malzemeleri

 

Dekoratif aydınlatma çalışmasında durum biraz daha farklı bir noktada bulunmaktadır. Bugün pek çok ülkede ışık kirliliğine karşı önlemler alınmakta, park, sokak, yol, cadde, reklam panoları, bina dış cephelerinde gerçekleştirilen aydınlatmalar sınırlamaya tabi tutulmaktadır. Gece görüşünün netliği, güvenliği ve enerji tasarrufunun sağlanması amacıyla bu önlemlere gidilmiştir.

 

Dekoratif ve Güvenlik Amaçlı Aydınlatma

 

Günümüzde fotoselli aydınlatmalar oldukça yaygın olmaktadır. Fotoselli aydınlatma malzemeleri ay ışığı ve gün ışığına duyarlı olmakta, ışığın şiddetine göre tasarruf sağlamaktadır. Fotoselli aydınlatmalar havanın kararması ile birlikte otomatik olarak çalışmaktadır.

 

Güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi ile yeni aydınlatma elemanları kullanımı da son yıllarda yaygınlaşmış bulunmaktadır. Güneş enerjisi ile gece aydınlatması yaratan aydınlatma elemanları yalnızca iki saat içinde topladıkları güneş enerjisi ile bütün gece aydınlığı sağlamaktadır. Bu aydınlatma elemanları kablo çalışmasına gerek kalmadan herhangi bir noktaya monte edilmektedir.

 

Yüksek performans sağlayan ve uzun ömürlü kullanım gösteren led aydınlatmalarda dış mekân aydınlatma çalışmalarında kullanılmaktadır. Trafik ışıkları, bina aydınlatmaları, yürüyüş yolları, kapı girişleri gibi alanlarda kolayca kullanım özelliği taşımaktadırlar.

 

Gece aydınlatmaları binalarda ve konutlarda daha çok bina ve garaj güvenliğinin sağlanmasında kullanılmaktadır. Binalarda ve konutlarda harekete duyarlı fotoselli aydınlatmalar daha çok cazip olmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.