• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

18 Mart 2019 17:02

Döviz Geliri Olan Yatırımcı Bodrum’u Seçti

Döviz Geliri Olan Yatırımcı Bodrum’u Seçti

Döviz Geliri Olan Yatırımcı Bodrum’u Seçti

Keller Williams Bodrum tarafından yapılan inceleme, döviz geliri olan yatırımcının Bodrum’u seçtiği ortaya çıktı. İlk altı ayda 1000 konut satıldı.

 

Türkiye’nin en önemli bölgelerinden biri olan olan Bodrum, sadece yaz döneminde kısa ve uzun süreli tatil için değil, mevsim sonunda da yaşanabilen bir şehir olduğu için yatırımcıların ilgisini çekiyor. Piyasalardaki durgunluk, kurdaki hızlı artışında etkisiyle  yavaşlamaya rağmen uzman gayrimenkul danışmanlarının tespit ettiği doğru yatırımlar sayesinde Bodrum bölgesinde taleplerin arttığı ifade görülüyor. Yerli ve yabancı turizm, kentsel dönüşümün etkisiyle bölgeyi çekim merkezi haline getiriyor. Böylece Döviz Geliri Olan Yatırımcı Bodrum’u Seçiyor.

 

İlk 6 Ayda Bodrum’da 1000’e Yakın Satış Oldu 

Gerçek satışlara baktığımızda ilk 6 ayda Bodrum’da 800 – 1000 arasında satış işlemi gerçekleştiğini söyleyen Ayşegül Çetin;

10. ayında 50 danışman şirketle yarım adanın en fazla danışmana sahip gayrimenkul şirketi konumundayız ve büyümeye devam ediyoruz dedi. Bodrum’da emlak sektörünün itibarını yükseltmek misyonuyla yola çıktıklarını, piyasanın en durgun olduğu günlerde gerçekleşen satışlarımız bunun en büyük ispatı olduğunun altını çiziyor ve ekliyor. “Yıl sonu hedefimiz şu an için 60 danışman şirket. Proje satışları, turizm yatırımları, ticari gayrimenkul ve lüks konutta uzmanlaşan danışmanlarımızla Bodrum’un gayrimenkul pazarına değer katmaya devam ediyoruz.”

Kentsel Dönüşüm Satışları Nasıl Etkiliyor?

 

Çetin, yaz sezonunda, önemli projelerle artan arza karşılık, taleplerin düştüğünü belirtiyor. KW Bodrum olarak, Ağustos ve Eylül’de satış grafiğinin arttığını ifade ederken, kentsel dönüşümün önemine vurgu yapıyor. KW Bodrum Takım Lideri Ayşegül Çetin, Muğla Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli yapıların dönüşümünün resmen başladığını, henüz yapılanma olmadığını kaydediyor. Yalıkavak bölgesinin kaliteli ve dengeli bir şekilde yükseldiğini en az 5 yıl daha değerlemeye devam edeceğinin altını çiziyor. Çetin, özellikle Bitez, Ortakent, Gündoğan ve Torba bölgelerine ilginin sürdüğünü söyledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.