• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

4 Şubat 2019 14:31

Dubleks Daire Kat Planı

Dubleks Daire Kat Planı

Yeni Tasarımlarıyla Daire Kat Planları

 

Eskiden evler klasik odalara ayrılırken artık daha çok fonksiyonel bölümlere ayrılmaya başlandı. Dolayısıyla evlerin boyutu da büyüdü. Mimarlar bu nedenden dolayı değişik fikirler üretmeye başladılar ve bu beyin fırtınasının sonucunda da dubleks daireler ortaya çıktı. Dubleks daireler, mantık olarak iki katın ev içerisinde bulunan bir merdiven ile birbirine bağlanması ile ortaya çıkan bir ev türüdür. Bu evlerin kat planı, genellikle her iki katta da farklılıklar gösterir. Böylece alt kattan üst kata çıktığınız zaman daha farklı bir eve çıkmış gibi olursunuz. Gelin Dubleks Daire Kat Planı yazımıza devam edelim.

 

Dubleks daire kat planı

 

Bu evlerin en büyük özelliğinin fonksiyonel olarak daha fazla bölümlemeye ayrılmış olmasının olduğunu söylemiştik. Böylesine bir eve sahip olmanın en büyük güzelliği, sadece bir amaç için dizayn edilmiş ve döşenmiş odaların bulunmasıdır.

 

Örneğin sadece gazetenizi okumak ya da çalışmalarını yapabilmek için bir çalışma odasını kullanırken aynı zamanda bir müzik odasına da sahip olabilirsiniz.

 

Dubleks Daire Kat Planı başlıklı yazımızda genel hatlarıyla sizlere bilgi vermeye çalıştık. Dar ve kasvetli bir eviniz var ve bunun yerine geniş mi geniş bir eve mi çıkmak istiyorsunuz? O zaman öncelikle bu yazımızı okumalı ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bilgiler edinmelisiniz. Bu tür yazılarımızın devam etmesini istiyorsanız lütfen bize yazın. Değişik fikirlerinizi sadece biz değil tüm Türkiye duysun!

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.