• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

2 Şubat 2019 15:32

Emlak hukuku detayları

Emlak hukuku detayları

Anayasamıza göre bütün vatandaşlar mülkiyet satın alma hakkına sahip olmaktadır. Bu hak ile birlikte insanların var olan mülklerinin korunması için emlak hukuku ortaya çıkarılmıştır. Bu verilmiş haklar ile birlikte birçok konuda düşülmüş olan anlaşmazlıklar da kolay bir şekilde sonuca bağlanacaktır. Örneğin geçmişte ev sahiplerinin kiracı ile ilgili sıkıntılarında ellerinden pek bir şey gelmezken artık sahip olunan haklar ile birlikte bu sıkıntılardan kolayca kurtulabilecektir. Peki Emlak hukuku detayları nasıl?

 

Emlak hukuku detayları

 

En basitinden bir emlak satışında bile uyulması gerekilen bir çok prosedür vardır. Bunlar ilk başlarda gereksiz, zaman kaybı görünse de daha sonraları ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Satış işlemi esnasında hiçbir pürüzün olmaması satıcı ve alıcının işlerini kolaylaştıracak ve karşılıklı güvenin sağlanmasına olanak tanınacaktır.

 

Emlak hakkında her şey

 

Emlak hukuku sadece gayrimenkul satışı ile ilgili bir konu değildir. Veraset, miras, kiralama gibi konularda da bu haklardan yararlanılabilmektedir. Sahip olunan gayrimenkullerin imar kanununa göre durumları da bu hukuk bölümü ile ilgilidir.  Bu sayede birçok konu açıklığa kavuşturulabilmektedir.

 

Emlak hukuku prosedüleri

 

Apartman daireleri, arsalar, bahçeler, dükkanlar, müstakil yerleşim yerleri gibi taşınmaz mülkiyetler emlak adını almaktadır.  Bu mülkiyetler ile ilgisi insanların aklına gelebilecek her türlü soruna hukuksal yoldan çözümler bulabilirsiniz. Arsalarınız üzerine yaptırmak istediğiniz her türlü inşaat ile ilgili sözleşmeleri, bu sözleşmeler ile ilgili oluşabilecek durumların çözümünü bu haklar çerçevesinde hazırlatabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.