• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

27 Kasım 2018 13:11

EMLAK KONUT SEKTÖRÜ GURBETÇİLERİ BEKLİYOR

EMLAK KONUT SEKTÖRÜ GURBETÇİLERİ BEKLİYOR

KONUT SEKTÖRÜ GURBETÇİLERİ BEKLİYOR

Konut ve Gayrimenkul Şirketleri artık yurt dışında yaşayan kendi işinin patronu olan ve birikim sağlamış gurbetçi vatandaşlarımıza sesleniyor. Çünkü biriktirdikleri  paraları kendi ülkelerinde ev alarak ve yatırım yapma amaçlı en doğru seçenek olarak görüyorlar. Hem emlak konut yapan şirketler hem gurbetteki vatandaşlarımız yatırım yapmış olacaklar. Yurt dışındaki baskılar yüzünden tekrar kendi ülkelerine dönmek isteyen Türkler için büyük fırsatlar ile kapıyı araladıklarını söyleyebiliriz. Yatırım yapmak isteyen gurbetçiler için KDV indirimi söz konusu yeni yapılan açıklamada bu kapsama gurbetçiler de dahil edilmişti. Amaç olarak yurt dışında yaşayan Türklerin döviz birikimini Türkiye’ye getirerek yatırımı fazlalaştırmak.

 

Bu uygulamadan yararlanmak için tam anlamıyla gurbetçi diye adlandırdığımız kişiler yararlanabilecek şartlara bakacak olursak yurt dışında en az 6 ay oturma ve çalışma izni olan kişiler KDV indiriminden faydalanabilecekler.

 

Yurt dışında bir çok gurbetçi kendi işinin patronu ve yılda en az 1 kere Türkiye’ye giriş yapıyorlar ve geldiklerinde ortalama 1 turistin harcadığı paranın 2 katını harcıyorlar bunları göz önünde bulundurarak hem Türkiye için hem yatırımcılar için konut sektörün de ilerleme sağlayabilmek için böyle bir genelge sunuldu. Ve kabul edildi şimdi ülkemizde emlak konut projesi yapan ve müteahhitler yurt dışında ki gurbetçilerimize yatırım amaçlı sesleniyor.

 

Öncelikli olarak yabancılar için yapılan bu yatırım genelgesi sonradan gurbetçileri de KDV indiriminden faydalanılması için düzenlendi ve şimdi Türkiye yatırımcılarını bekliyor.

 

Satışlar 1 Nisan 2017 de başladı ve şimdi daha çok yatırımcı bekleniyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.