• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

18 Mart 2019 16:22

Emlak Müşterinize Etkili Sunum Yapmak

Emlak Müşterinize Etkili Sunum Yapmak

Sunuma başlarken aklımızda olması gereken ilk şey portföyümüzdeki gayrimenkullere ait tüm bilgilerin tam ve eksiksiz bilmeniz gerekir. Bu bilgilere eksiksiz hakim olmanız dahilinde sunumunuz gayet etkili olacaktır. Geri kalanı çorap söküğü gibi gelecektir. Fakat unutmayın ki etkili bir sunum yapmak sizin en güçlü pazarlama stratejiniz olmalıdır.

Makalemizin amacıysa gözünüzü korkutan sunumu bir kaç basit maddeyle en basite indirmek.

 

Elinizden geldiğince sunumunuzu ofisinizde yapmaya bakın. Mecbur kalmadıkça telefonda sunumu asla yapmayın. Çünkü unutmayın birinci amacımız müşteriyi ofise getirmek.

 

İhtiyaç Analizi

 

Öncelikle bu aşamada müşterinizin ne tür bir konut almak istediğini anlamaya çalışın. Yatırım mı? Gelir elde etme mi? Yoksa barınma mı? Bu kısmı anladıktan sonra neerden başlayacağınız yeri oturtmuş olacaksınız. Müşteriniz konuşurken sözünü asla bölmeden dinleyin böylelikle konuşma aralarında ihtiyaçlarının ne olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

 

Portföy Filtreleme

 

Filtreleme esnasında en dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de, emlaklarınızın satışa sorunsuz hazır olması gerekmektedir. Yani yapacağınız sunumda bahsi geçen yer, konut ise, temiz, bakımlı, onarım ihtiyacı olmayan bir gayrimenkul olmasına dikkat etmemiz gerekir. Bu durumlara dikkat etmezsek Yapacağımız sunumun ne kadar iyi olduğu önemini kaybedecektir.

 

Özellikler

 

Satışınızın başarıyla sonuçlanması için bu bölümdeki bilgiler oldukça önemlidir. Öncelikli olarak müşterinizin ihtiyaçları doğrultusunda Portföy filtrelemenizi doğru yaparak gayrimenkulün tüm özelliklerini hızlı bir şekilde analiz edin. Bu analiz sonucunda bilgilerinize müşterinize eksiksiz bir şekilde aktarın.

 

Unutmayın ki müşterileriniz gayrimenkulü değil onun sağladığı fayda ve özellikleri satın alıyorlar. Bu sebeple müşterinize, kafasındaki özelliklere uygun bir gayrimenkul sunmalısınız.

Sorulara Hazırlıklı Olma

 

Bu aşamadaki en önemli nokta, müşterilerinizin sunum öncesi, Ortası veya sonrasında soracağı sorulara hazırlıklı olmaktır. Size yöneltilen soruları eksiksiz ve duraksamadan kendinize güvenli bir şekilde cevaplarsanız, verdiğiniz bütün çaba boşa gitmeyecektir. Bununla birlikte müşterilerilerinize soru sormaları için açık kapılar bırakın. Müşterinizle etkileşime girmenin en etkili yolu bu olacaktır.

Sunumunuzun Süresi

 

Sunumunuzun süresinin ne kadar olacağı önemli bir bölümdür. Sunum süresi boyunca önemli olan, müşteriyi sıkmadan en kestirme yoldan söz konusu gayrimenkulün tam ve eksiksiz bir şekilde bilgilerini aktarmaktır. Bu sürenin 20 dakikayı geçmemesine özen gösterin. İlk 20 dakikadan sonra müşterinizin ilgisi dağılabilir ve buna bağlı olarak sıkılabilir. Bu nedenle sunumu en erken şekilde eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra hemen soru cevap bölümüne geçin ve müşterinizin soru sormasına müsaade edin.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.