• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 19:45

Emlak Pazarlama Eğitimi

Emlak Pazarlama Eğitimi

Emlak sektöründe satış departmanlarında çalışmak isteyen veya hali hazırda çalışanlar için, Ticaret Odaları, Gayrimenkul Danışmanlıkları ve benzeri kurum ve kuruluşlar, belirli dönemlerde veya periyodik şekilde eğitim ve seminerler düzenlemektedirler. Emlak Pazarlama Eğitimi süreci nasıldır?

 

Emlak Pazarlama Eğitimi

 

Katılımcılara hak sahibi oldukları belgelerini de teslim eden kuruluşlar, eğitim seminerleri ve kursların temel niteliğinin emlak pazarlama alanındaki  ihtiyaçtan kaynaklandığını bilir. Ayrıca günümüz müşteri profilinin en sık başvurduğu yol olan karşısında donanımlı ve bilgi sahibi bir temsilci görme isteğidir. Bu gereksinimi meydana getirdiği bilinçle satış temsilcilerine bu hizmeti vermektedirler.

 

Kurs ve seminerlerde, aktif pazarlama araçları, hitabet, pazarlama planı oluşturma, satış öncesi ön hazırlık süreçleri bulunmaktadır.  Ayrıca satın alma ve planlama, emlak projesinin en doğru tanıtım ve satış metotları, alt başlıklarıyla pazarlama da bulunur. Etkin müşteri iletişimi, satış pazarlama, farklı müşteri profillerinin temel ihtiyaç ve talepleri yer alır. Etkin sunum gibi ana başlıklar altında dersler, görüşler, deneyimler ve bilgiler verilmektedir.

Ayrıca kurs ve seminerlerde yasal uygulamalarda tapu devir işlemleri, tapu kavramı, tapu işlemleri, vergiler, satış strateji raporları, mülkiyet hakları, mülkiyet hak ihlalleri, yasal belgeler, izinler, proje teknikleri gibi teknik konular hakkında materyal bilgilerde verilmektedir.

 

Emlak Pazarlama

 

Günümüz satış temsilcisi özellikleri arasında kendini yenilemek, geliştirmek ve sektör hakkında detaylı bilgi sahibi olmanın en kısa yolu eğitimlere katılmaktan geçmektedir. Eğitimlerden elde edilen kazanımların iş başarısı ve getirisindeki rolün önemi dışındadır. Sektörün kendi içinde eğitimli kadro ihtiyacı ve bu kadronun karşılanması gibi bir durumda söz konusudur. Bu nedenle emlak pazarlama eğitimleri günümüz şartlarında olmazsa olmaz adı altında temel bir kural olmuştur.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.