• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 15:52

Emlak Pazarlama Nasıl Yapılır

Emlak Pazarlama Nasıl Yapılır

Emlakçılık sektörü Türkiye’de trilyonların döndüğü bir sektördür. Fakat günümüzde bu işlerle uğraşan daha çok küçük işletmeler olduğu için bu sektör ek iş olarak görülmektedir. Emlak pazarlama bir emlakçının emlak alım satımı ile ilgilenmesi ya da kiraya verilmesi, alınması işlemlerinde müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda verdiği hizmete denilir. Peki Emlak Pazarlama Nasıl Yapılır?

 

Emlak Pazarlama Nasıl Yapılır

 

Emlak pazarlama işlemlerinde küçük bir işletme ile ya da büyük bir şirket kurularak bu aktiviteler gerçekleştirilebilir. Hatta büyük bir şirket bu duruma hâkimse bu konuda reklama başvurarak pazarlama işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu reklamı yapacak özel elemanlar şirkette barındırılır. Bu işte emlakçıya düşen önemli iş müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusundaki emlaklara sahip olmak ve doğru müşteriye doğru emlakın sunulmasıdır.

 

Emlak Pazarlamada Fiyatın Önemi

 

Pek çok emlak fiyatı üzerinde esneklikler mevcuttur. Bu esneklikler iyi değerlendirilmeli ve o emlaka iyi bir değer biçilmelidir. Satıcının belirlediği fiyat alıcıya fazla gelebilir. Bu durumda komisyoncu olaya girer ve iyi bir orta yolu bulmaya yardımcı olur. Emlak pazarlama işleminde fiyat belirlenirken çevre çok önemlidir. Çevredeki eşdeğer emlakların fiyatları göz önüne alınarak ona göre bir değer biçilmelidir.

 

Emlakçının iyi bir pazarlama yapabilmesi için o emlaka ait tüm özelliklere hâkim olması gerekmektedir bu sayede müşteriye iyi bilgi verir. Ve müşterinin dilinden iyi anlayan bir emlakçı her zaman elindeki emlakları müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda iyi bir şekilde pazarlayabilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.