• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

4 Şubat 2019 14:36

Emlak Pazarlama Nedir

Emlak Pazarlama Nedir

Pazarlama, bir ürünün satış öncesi aşamasından satış sonrasına kadar geçen süredir. En kısa ve sade tanımı bu şekilde olan pazarlama, farklı sektörlerde uygulandığında temel de aynı kalsa da ayrıntılarda farklılaşmaktadır. Bunlardan bir tanesi de emlak pazarlamasıdır. Emlak ev, konut, daire, depo, ofis, çiftlik vb. gibi taşınmaz mallara verilen ortak bir isimdir. Peki Emlak Pazarlama Nedir?

 

Emlak Pazarlama Nedir?

 

Emlak pazarlama ise bu gayrimenkullerin satışının ve ya kiralanmasının yapıldığı süreç ve ya işlemdir. Diğer sektörlerden farklı olarak emlak pazarlama işleminin de kendi has bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerin kaynak noktası ise emlak sektörünün diğer sektörlerden farklı olarak sürekli duyulan ve en temel ihtiyaçlardan biri olması ayrıca yatırım amacı ile de kullanılıyor olmasıdır.

 

Emlak Pazarlama Süreci

 

Genellikle küçük ve tek kişi çalışılan işletmelerin faaliyet gösterdiği emlak sektöründe franchising usulüne göre de işletmeler yer almaktadır. Talebe göre fiyatlandırmanın yapıldığı emlak sektöründe fiyatlar maliyetin üzerinde yer alır. Emlak pazarlama işleminde müşterinin ihtiyacına göre inşa edilen yapılar doğru bir karar ile doğru kişilere verilmelidir.

 

Emlak pazarlama sürecinin birden çok aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamalardan ilki pazarlaması yapılacak yapının tüm özellikleri ile doğru bir şekilde bilinmesidir. Pazarlamada satışın en büyük destekçisi olan ürünün bilgisinin payı %60’dır. Bu kural emlak sektöründe de geçerliliğini korur. Bu nedenle pazarlaması yapılacak olan yapının tüm özellikleri bilinirse daha kolaylıkla satılabilir ve ya kiralanabilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.