• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 19:36

Emlak Pazarlama Püf Noktaları

Emlak Pazarlama Püf Noktaları

Emlak sektörü, tek kişi çalışan küçük işletmelerden, çeşitli faaliyet alanları oluşumundan kaynaklı departmanlara ayrılmıştır. Çok sayıda personel çalıştıran organizasyonlara kadar geniş bir çalışma sergilerler. Emlak pazarlama, küçük işletmelerde bir sekreter ya da asistanla çalışan tek kişilik organizasyonda tüm faaliyetler bu kişi tarafından yerine getirilir. Peki Emlak Pazarlama Püf Noktaları nelerdir?

 

Emlak Pazarlama Püf Noktaları

 

Büyük firma niteliğindeki organizasyonlarda ise, komisyoncu  (franchising) ofis personelinin yanı sıra satış temsilcilerine sahiptir. Satış temsilcileri, komisyoncu veya varsa bir satış yönetim müdürünün gözetimi altında çalışma sergilerler. Aynı zamanda diğer departmanlarda yasal işlemlerin ve reklam faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için özel elemanlar çalıştırılmaktadır.

 

Emlak satış bilgisi

 

Emlak sektöründe çalışanların büyük bir çoğunluğu pazarlamayı satışla eşdeğer gördükleri ve genel pazarlamanın üretimden önce başlayıp satıştan sonra da devam eden bir hizmetler toplamı olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıkları anlaşılmaktadır. Genelde üretim malların ve hizmetlerin pazarlanmasında geçerli olan pazarlama stratejilerinin bir emlak pazarlamasında da geçerli olduğu bilinir. Fakat emlak pazarlama kendine has bir kaç değişik uygulamaları kendi içinde gerçekleştirmelidir.

 

Emlak temsilcisi, öncelikle alım satıma aracılık eden bir görüşmeci olduğunu bilmelidir. Satacağı emlaktaki özellikleri, potansiyel müşterinin ihtiyacını ya da sorununu bilmenin yanı sıra, satma girişiminde ise alıcıyı,  satılacak emlak sahibinin vekâletini kazanmak istiyorsa satıcıyı ikna ederek gerçek satış yapabilmelidir.

 

İyi bir müzakereci olmanın gerektirdiği temel özellik ve titizliğin başında temiz ve düzenli giyim, uygun sözü doğru zamanda söyleyebilme yeteneği, doğru değerlendirme ve analiz, emlak ve emlak mevzuatı hakkında gerekli ve yeterli düzeyde bilgiye sahip olması sonucunda emlak pazarlama işlevi verimli sonuç olarak daha kolay bir duruma gelir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.