• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 15:48

Emlak Pazarlama Stratejileri Nelerdir

Emlak Pazarlama Stratejileri Nelerdir

Emlakçılığı, iş olarak görmekten ziyade meslek olarak ele almak gerekir. Günümüzde emlak sektörü, küçüklü büyüklü düzeylerde faaliyetler gösteren firmalardır ve bu firmaların ölçeğine bakılmaksızın kaliteli hizmet verme özelliklerini kendilerinde toplaması gerekmektedir. Bu temelden bakıldığında, emlakçilerin, emlak pazarlama işini yalnızca satış olarak görmemeleri gerektiğini öncelikle belirtmek gerekir. Emlakçılık satış sonrası hizmetlerin de aksamadan yerine getirilmesi yükümlülüğü verir. Emlak Pazarlama Stratejileri nelerdir gelin hep birlikte öğrenelim.

 

Emlak Pazarlama Stratejileri, Emlak temsilcisi özellikleri

 

Portföyünde emlak zenginliği olan emlakçı, satış hacminin artmasında bunu rahatlıkla kullanabilir, emlak pazarlama başarısında önemli bir etkendir. Burada satışın iki ayaklı bir özelliği vardır, ilki ihtiyaç duyulan taşınmazın bulunması, ikincisi, ihtiyaç duyulan emlakların devrini sağlamaktır.

 

Ülkemizde genelde bağımsız çalışan emlakçılar olduğu kadar temsilci sıfatıyla emlakçılığı meslek olarak gören franchising sistemi ile çalışanlar da vardır. Bölgesel bir komisyoncuya ticari adını sözleşme kanalıyla devreden firma, imajı önde tutarak kaliteli hizmet sunumu gerçekleşmesine aracı olur.

 

Emlakçılıkta kişisel satış çabalarının getirisi büyüktür. Bireysel yeteneğini birebir ilişkilerinde iyi kullanan bir emlak temsilcisi emlak pazarlama tekniklerini kullanarak satış ve satış sonrası hizmeti müşteriye sunma becerisiyle kazanç yolunda adım atabilmektedir. İyi bir emlak temsilcisi, hem satış hem de portföyünde bulunan emlakların özelliklerini iyi bilmelidir. Müşteri ihtiyacına karşılık ikna edici yol sergilemelidir.

 

Değerlendirmeleri doğru yapma yeteneğine sahip bir emlak temsilcisi, iyi bir giyim örneği sergilemeli, doğru anlatımda bulunmalı, samimi bir dili tercih etmelidir. Emlak sektörü konusunda yeterli bilgi akışına sahip olmalıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.