• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 20:23

Emlak Pazarlama Süreci

Emlak Pazarlama Süreci

İş hayatında başarının elde edilmesi için plan ve program şarttır. Hangi sektör olursa olsun işler belirli bir program dâhilinde yapılmalı ve buna uyulmalı. Yapılacak olan bu program aşama aşama ilerlemeli ve doğru kararların alınmasında yardımcı olmalıdır. Emlak sektörü içinde bu programla gerekli olup bir takım noktalarda farklılık göstermektedir. Emlak Pazarlama Süreci nasıl ilerlemektedir?

 

Emlak Pazarlama Süreci

 

* Emlak sektörünün barınma, yatırım gibi amaçlarla kullanılması bu farklılıkları belirleyen temel noktalardır. İlk olarak emlak pazarlama süreci içerisinde belirlenecek ilk kural amacın belirlenmesidir. Emlak ya da gayrimenkul satış amaçlı kiralama amaçlı pazarlanacak.

 

* Amaç belirlendikten sonra olanaklar ve imkânlar değerlendirilir. Emlak pazarlama süreci içerisinde olanakların iyi bir şekilde bilinmesi gayrimenkul ile müşteri arasında doğru bir faydanın sağlaması açısından önemli olup gayrimenkulün özellikleri, bulunduğu bölge gibi olanaklar iyi bilinmelidir.

 

* Olanakların belirlenmesinden sonraki süreç seçeneklerdir. Satın alma ve ya kiralama potansiyeli yüksek olan müşteriler kimlerdir.

 

*  En iyi seçeneğin seçilmesidir. Tüm olanaklara ve imkânlara bakıp en uygun ve en iyi seçeneği belirlemek

 

* Hedefe yönelmek. Tüm bu aşamalar geçildikten sonra belirlenen amaç müşteriye en uygun şekilde hizmet vermektir. Bu noktada bir önceki aşamalarda elde edilen bilgiler toplamı ve pazarlama süreci içerisinde en önemli noktada uygulanır.

 

* Son olarak da denetleme aşamasıdır. Bu noktada emlak pazarlama süreci içerisin de uygulan planlama aşamalarının ve verilen kararların ne derece etkin ve doğru bir şekilde etki ettiği kontrol edilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.