• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Şubat 2019 20:08

Emlak Pazarlama Taktikleri

Emlak Pazarlama Taktikleri

Gayrimenkul alım ve satımlarında ön görüşmeler dâhil, satış temsilcisi tarafından gerçekleşeceği düşünülen satış, tüm görüşmeler boyunca atılacak adımlarla belirlenmelidir. Genel bir perspektif çizildikten sonra ayrıntılı olasılıklar gözden geçirilmelidir. Çünkü günümüz satış gerçekleştirme aşamaları, alıcı tarafından önünde bulunan çoklu seçenekleriyle satış gerçekleşmesinde tıkanma yaşanma durumlarında telafi imkânını da elden almaktadır. Peki Emlak Pazarlama Taktikleri nasıldır?

 

Emlak Pazarlama Taktikleri

 

Başarılı bir sunum, harcanan çaba ve emek sonucunda pazarlama stratejini meydana çıkararak olumlu sonuç almaktadır. Ülkemizde kriz yıllarında gayrimenkul sektöründe yaşanan olumsuz gelişmelerde bile rekabet ortamının tavan yaptığı bir dönemde emlak pazarlama satış grafikleri yükselmeyi başarmıştı. Barınma ve yatırım araçlarından olan gayrimenkuller, talebi yüksek bir pazar olduğu gibi, satış temsilcileri tarafından doğru sentezler sonucu başarılı bir satış işleminin gerçekleşmesine imkân verir. Kriz yılları bunun açık bir örneğidir.

 

Emlak Pazarlama Stratejileri

 

Emlak pazarlama temel tekniklerinin yanı sıra temsilci kendi kişisel özelliklerini katarak başarılı satışların kazanımına aracılık edebilir.

 

Doğru bir satışın altın kurallarından biri, müşteri profilinin doğru tespit edilmesi, müşterinin istek ve taleplerinin belirlenmesi, ihtiyaç farklılığına göre seçeneklerin önüne serilmesi, doğru, anlaşılır bir dil kullanılarak titiz bir sunumla tüm ayrıntıları gerçekleştirilmelidir.

 

Pazarlama tekniklerinin başında gelen diğer bir kural ise kapınızı çalmış bir kişinin potansiyel müşteri olduğu gerçeğidir. Emlak pazarlama sektöründe de bu kural aynen işlemektedir. Kapınızı çalan biri yüzde elli alım yapmış biri demektir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.