• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Şubat 2019 19:57

Emlak Pazarlamada Konut Fiyatları

Emlak Pazarlamada Konut Fiyatları

Emlak, gayrimenkul sektörü kişilerin barınma ihtiyaçlarını karşıladığı için zorunlu ihtiyaçlardan bir tanesidir. İnsanı en temel ihtiyacı olan yeme ve içme ihtiyacından hemen sonra barınma, yerleşme ihtiyacı gelir. İnsan nezdinde böyle önemli bir ihtiyacın karşılanması için sürekli olarak yeni yapılar inşa edilmekte, araziler imara açılmakta, eski binalar yıkılıp yerlerine yenileri dikilmekte ve kentsel dönüşüm projeleri ile bölgeler yeniden yapılandırılmakta. Peki Emlak Pazarlamada Konut Fiyatları nasıl?

 

Emlak Pazarlamada Konut Fiyatları

 

Sürekli olarak böyle bir sistemin işlemesine karşın henüz tam olarak arz – talep dengesi yakalanamamış ve süreklilik arz eden konut ihtiyacı yüzünden konut fiyatları artmaktadır. Ortalama 5 kişilik bir aile yapısın ihtiyacı olan 3+1 daireler çok yüksek fiyattan satışa sunulmaktadır. Fiyata oranla da pazarlama ücretleri artmaktadır.

 

Bölgelere Göre Konut Fiyatları

 

Büyükşehirlerde özellikle konut fiyatları diğer illere göre daha yüksek örneğin İstanbul’da sıfır 3+1 150 metrekare otalama bir dairenin fiyatı 300 bin TL dolaylarında seyretmektedir. Ankara’da 200 bin TL, İzmir’de 250 bin TL arasında değişmektedir.

 

Yine aynı şekilde Balıkesir’de 150 bin TL, Kırklareli’nde 100 bin TL, Siirt’te 138 bin TL, Ordu’da 100 bin TL’den satılmaktadır. Bu şekilde bölgenin demografik ve cografik koşullarına bağlı olmak üzere konut fiyatları farklılık göstermekte. Emlak pazarlamanı yoğun bir talep gördüğü bu günlerde konut fiyatlarına oranlar pazarlama ücretleri de farklılık ve değişkenlik göstermekte bölgeye göre daha fazla kazanç getirmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.