• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

18 Mart 2019 17:27

Emlak Satış İstatistikleri

Emlak Satış İstatistikleri

Türkiye’de Ocak-Şubat-Mart-Nisan-Mayıs aylarına ait Emlak Satış İstatistikleri açıklandı.Ülke genelinde, yılın ilk 5 ayında  toplam 556 bin 784 konut satıldı.Yeni verilere göre  5 aylık konut satışı, geçen yılın aynı dönemine ait verilere göre yüzde 6,13 arttı. Peki Emlak Satış İstatistikleri nasıl ilerleyecek?

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgiler  ışığında, konut satışları bakımından İstanbul ve Ankara’nın açık ara ileride olduğu gözlemlendi. Ocak-Mayıs döneminde; Türkiye’ nin en fazla nüfusa sahip ili olan İstanbul’daki konut satış sayısı 96 bin 386 iken Ankara’da bu sayı; 62 bin 959  olarak gerçekleşti. Türkiye’nin nüfusu en kalabalık 3. İli olan  İzmir’de ise aynı  dönemde 34 bin 305 konut satıldı.

 

Emlak Satış İstatistikleri

 

En az konut satışı yapılan illerimiz ve sayısı ise; toplam bin 842 konutun satışı ile Hakkari, Ardahan, Şırnak, Bayburt, Tunceli, Gümüşhane, Iğdır ve  Bitlis oldu.

 

Türkiye’nin büyük illerinde, birçok yeni konut projesinin hayata geçmesi ve çeşitli konut edindirme  kampanyalarının düzenlenmesiyle inşaat sektörü  hareketlenmeye ve gelişmeye devam ediyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.