• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 15:35

Emlak Sektöründe Franchising Sistemi

Emlak Sektöründe Franchising Sistemi
Emlak Danışmanlığı tarafından satışa sunulan taşınmazlar ev, dükkân, mağaza, fabrika, otel, motel, arsa, arazi ve benzeri taşınmazlardan oluşmaktadır. Emlak Sektöründe Franchising Sistemi başlıklı yazımızla ilgili ayrıntılar alt metinlerdedir.

Emlak Sektöründe Franchising Sistemi

Gayrimenkuller portföyünün uygunluk, kalite, nitelik, yeterlilik ve benzeri açılardan çeşit zenginliği olmalıdır. Emlak Danışmanlığı görevini yerine getiren emlak şirketinin hareket alanını genişletir ve bu da satış hacminin artmasında önemli bir rol oynar. Emlak Danışmanlığının hedeflediği müşteri kitlesine hitap edebilmek ve diğerlerinden farklı olarak algılanacak taşınmazlar paketini bir araya getirip sunabilme becerisi, pazarlama başarısını sağlamada anahtar unsur olmaktadır.

 

Doğru ve Kaliteli Satış İçin Franchising

 

Emlak Danışmanlığı, hedef pazar için uygun bir taşınmaz portföyü oluştururken, elinde var olan taşınmazlara ihtiyaç duyanları bulup taşınmazın el değiştirmesini sağlama ve duyulan ihtiyaçları karşılayacak taşınmazları bulmak üzere iki temel hususu dikkate alması gerekir.

 

Emlak alım ve satım hizmetlerinin gerçekleşmesinde komisyoncular ve temsilciler tarafından hizmet yerine getirilmektedir. Ülkemizde bu sektörde faaliyet yürütenlerin geneli bağımsız kişi veya bağımsız işletmelerden oluşmaktadır. Batı standartlarında ise durum bizde olandan biraz daha değişik bir noktada bulunmaktadır.

 

Franchising, emlak sektörünün gelişmesinde ve doğru bir mekanizma işlemesinde önemli ve aktif bir rol üstlenmekte, imaj ve kalite yönünden istenilen performansı satış hanesine artı olarak yazabilmektedir. Franchising sisteminde emlak şirketi yani Franchsor, yerel komisyoncuya yani Franchsee’ye ticari ismini kullanma hakkı vermektedir. Bu şekilde bilgi, teknoloji ve pazarlama deneyimleri daha profesyonel bir biçimde mekanizmanın son çarkı olan müşteriye daha sağlıklı ulaşım gerçekleştirmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.