• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 20:07

Emlak Sektöründe Pazarlamanın Payı

Emlak Sektöründe Pazarlamanın Payı

Emlak, gayrimenkul ve inşaat sektörü her yıl giderek artan büyük bir bütçeye sahip. Bunun nedeni ise inşaat yatırımın her yıl giderek artmasıdır. Türkiye inşaat sektörü, son yıllarda dünya genelinde yaşanan bir kriz sonucunda daralma yaşamış ve dünya piyasalarında ki bu kriz ülkemizde de yaşanmış inşaat sektörü daralmaya gitmiştir. Bu tarihten sonra devam eden yıllarda sürekli olarak büyümüştür. Ülke ekonomisinin lokomotifi olan ve yaklaşık 200 alt sektörü besleyen inşaat ekonomiye de büyük katkıda bulunmuştur. Emlak Sektöründe Pazarlamanın Payı nasıldır?

 

Emlak Sektöründe Pazarlamanın Payı

 

Sürekli büyümenin sonuna inşaat sektörünün ülke içinde ki 300 milyar TL’yi geçmiş ve cumhuriyet tarihinin rekorunu kırmıştır. Böylesine büyüklüğe sahip olan inşaat ve emlak sektöründe, alım – satım, kiralama, depolama gibi pazarlama faaliyetleriyle de emlak sektöründe pazarlama payı da artmıştır.

 

Emlak Sektöründe Rakamlar

 

Emlak sektöründe pazarlama bu büyümenin etkisi ile büyümüş ve yeni istihdam kaynağı olmuştur. Sürekli olarak emlak satışının ve kiralanmasının arttığı ülkemizde en büyür rolü emlak pazarlaması almaktadır.

 

Kamu ve özel yatırımları ile de kendisine düşen payı alan emlak sektörünün bu yollarla da büyümektedir. Kamu yatırımlarının 41,5 milyar TL özel sektör yatırımlarını ise 76,5 milyar TL olduğu emlak sektöründe toplam yatırım 118 milyar TL’dir. Bu yatırımlar ile emlak sektöründe pazarlama her yıl daha fazla büyüyecektir.

 

Lütfen sizler de konu ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.