• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

26 Ocak 2019 10:57

Emlak Vergisi Nasıl Öderim

Emlak Vergisi Nasıl Öderim

Emlak vergisi, gayrimenkul sahiplerinden alınan bir vergidir. Eğer bir arsa, bir bina, bir arazi ya da iş alanı sahibiyseniz yıllık emlak verginizi ödemeli ve vergi yükümlülüğünüzü yerine getirmelisiniz. Emlak vergilerinin ödenmesi, senede 2 defa gerçekleşmektedir. Emlak Vergisi Nasıl Öderim diye soranlar için bu yazımızı sunuyoruz. Emlak vergisini nasıl ödeyeceğiniz konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ya da daha önce hiç emlak vergisi ödemediyseniz bağlı bulunduğunuz belediyeye başvuruda bulunabilirsiniz. Gayrimenkul, hangi belediyenin sınırları içerisinde yer alıyorsa ve hangi belediyeden hizmet alıyorsa o belediyeye ödeme yapmanız gerekmektedir.

 

Uzaktan Emlak Vergisi Ödeme, Emlak Vergisi Nasıl Öderim ?

 

Günümüzde insanlar yatırım amaçlı konut sahibi olabilmektedirler. Bu durum bizlere birçok anlamda yarar sağlarken bazı işlemlerde sıkıntı yaşamamıza neden olabilir. Devlet, bu sıkıntıları ortadan kaldırmak adına bazı özel haklar tanımaktadır. Bu haklardan birisi de posta çeki ile emlak vergisi ödenmesidir. Emlak vergisi dışındaki vergi alımlarında posta çeki kullanılmazken emlak vergisinde böyle bir kolaylık sağlanmıştır.

 

İstanbul’da yaşayan birinin Ankara’da ya da başka bir bölgede evi bulunabilir. Bu durumda ödemenizi kendi yaşadığınız bölgenin belediyesine değil, gayrimenkulün bağlı olduğu belediyeye yapmalısınız. Belediyenin posta çeki hesabına vergi ödemesini yaparak emlak vergilerinizi ödeyebilirsiniz. Emlak vergisi ödemeleri, bu sayede büyük bir kolaylığa kavuşturulmuştur. Özellikle başka yerden gayrimenkul alan bireylerin bu hususta çok rahatladığından söz edebiliriz. Aksi durumda bağlı bulunulan belediyeye kadar gitmek ve emlak vergisi ödemesini gerçekleştirmek gerekecekti ve bu da bize ciddi sorumluluklar yükleyecekti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.