• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 14:18

Emlak Vergisi Ödemesinin Kolaylıkları

Emlak Vergisi Ödemesinin Kolaylıkları

Yıl içerisinde Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere iki kere ödemesi gerçekleşen emlak vergisi, çoğu zaman belediye kuruluşlarının uyarı ve ilanlarına rağmen ödeme konusunda unutkanlığa neden olmakta ya da ödemeyi genelde son güne bırakılması nedeniyle son gün telaşı yaşanmaktadır. Peki Emlak Vergisi Ödemesinin Kolaylıkları nelerdir?

 

Emlak Vergisi Ödemesinin Kolaylıkları

 

Emlak vergisi ödemelerinin aksaması, aynı zamanda gecikme zammını da ortaya çıkarmaktadır. Bu tür durumlarda yaşanacak sıkıntıların kolayca aşılabilinmesi için belediye kuruluşları teknolojik destek yardımı ile mükelleflerine kolaylık da sağlamaktadır.

 

İnternetten Hemen Ödeme Yapabilirsiniz

 

İnternet aracılığıyla gerçekleştirilen hizmette, belediye kuruluşunun ilgili web adresine kısa bir ziyaret gerçekleştirilmesi yeterli olmaktadır. İnternet adresi üzerinden ödemelerin gerçekleşebilmesi için emlak vergisi sicil numaranızı bilmeniz ve ödemeyi gerçekleştirecek kredi kartınızın yanınızda olması yeterlidir. Ödeme sırasında ekran bilgilerinin takibi ile sağlıklı bir ödeme gerçekleştirebilir, bu kısa süre içerisinde ödemenin ardından yazılı baskısını hemen alabilirsiniz.

 

Ödemelerin belediye kuruluşları dışında yapabileceğiniz yerlerde mevcuttur. Yolunuzun üstündeki bir PTT şubesinden işleminiz hemen gerçekleştirebilirsiniz. PTT şubesinden yapacağınız emlak vergisi ödemesi için belediye kuruluşunun emlak servisinin hesap numarasını bilmeniz yeterlidir. Aynı işlemi belediye kuruluşunun çalışma gerçekleştirdiği banka kuruluşları ile de yapabilirsiniz.

 

Gerek internet üzerinden olsun gerek banka ve PTT şubesi aracılığıyla ödeme gerçekleştirmiş olun, bu işlemleri yerine getirmek için taşınmazın bağlı olduğu belediye sınırları içinde olmanıza gerek kalmamakta, dilerseniz şehir dışından işlemleri takip edebilmekte ve ödemeyi yapabilmektesiniz. Bu kolay ve pratik uygulamalar ile zamanında ödeme yapabilir ve gecikme zammı ödemekten kurtulmuş olursunuz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.