• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

26 Ocak 2019 12:27

Emlak Vergisi Taksit Kolaylığı

Emlak Vergisi Taksit Kolaylığı

Arazi ve binalar için ödenmesi gereken emlak vergisi, ödenmesi için bildirim formları doldurularak ve gerekli belgeler hazırlanarak yapılacak olan müracaatlar sonucunda hesaplanan oranlar dahilinde ödenmektedir. Bu verginin tamamı istenirse tek taksitte ödenebilirken istenirse ilk taksiti mart, nisan, mayıs ayının sonunda, ikinci taksiti ise kasım ayının sonunda ödenebilmektedir. Gelin Emlak Vergisi Taksit Kolaylığı nasıl oluyor birlikte inceleyelim.

 

Emlak Vergisi Taksit Kolaylığı

 

Emlak vergisi ödemeleri vergi mükellef numaraları ile birlikte belediyelerin var olan hesaplarına bankalar aracılığı ile ödeme yapılabilmektedir. Ayrıca ptt aracılığı ile de ödemeler gerçekleştirilebilmektedir. Eğer ki geçmişten gelen vergi borçlarınızı var ve bunları ödemek istiyorsanız yapacağınız gerekli müracaatlarla bu borcunuzu belli taksitler ile kolay bir şekilde ödeyebilme imkanınız vardır.

 

Bankalarda taksit olanağı

 

Emlak vergisini belediyelerde kredi kartı ile ödemek isteyen kişilere de bankalar çok çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Kimi veznelerin bu tarz ödemeyi kabul etmesi ile birlikte bankalar harekete geçti. Kimi avantajları ortaya koyarak insanları vergilerini ödemeleri için teşvik etmeye çalışıyorlar. Belli bir miktar üstü vergi ödemelerinde çeşitli kolaylıklar sağlanmaya başlamaktadır. Bu Emlak Vergisi Taksit Kolaylığı için güzel biz çözümlemedir.

 

Emlak vergisi tutarını kredi kartı ile ödeyen insanlar, yapılan kampanyalar dahilinde bu ödemeleri taksitlere bölebiliyorlar. Bu taksitlerde çoğu zaman vade farkının olmaması kişilere avantaj sağlamaktadır. Böylece vergisini düzenli ödemek isteyen insanlar geri ödemeyi taksitler ile ödeyerek maddi açıdan sıkıntı ile karşılaşmıyorlar. Bu sayede insanlar vergi ödemelerini alışkanlık haline getirerek vergi borcu altına girmekten kaçınarak vergilerini zamanında ödüyorlar.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.