• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 14:09

Emlak Vergisini Nasıl Öderim

Emlak Vergisini Nasıl Öderim

Düzenli ödemeler arasında yer almadığı ve yalnızca yılda iki kere alındığı için unutkanlığa neden olarak emlak vergisi ödemesini gerçekleştirmeyen pek çok kişinin varlığı söz konusudur. Emlak vergisi ödeme konusunda yaşanan sıkıntılarda zaten bunu göstermektedir. Genelde ödemeyi son güne bırakan ve ödemenin yapıldığı belediye kuruluşunda uzun kuyruklar oluşur. Saatlerce zaman harcanmasına neden olan emlak vergisini pratik ve kolay olarak nasıl ödeyebiliriz peki? Emlak Vergisini Nasıl Öderim ?

 

Emlak Vergisini Nasıl Öderim? Online Ödeme Mümkün mü?

 

Bilindiği gibi emlak vergisi yılda iki kere alınmaktadır. Mayıs ve Kasım aylarının son iş günü mesai bitimine kadar alınan emlak vergilerinde ek süre tanınması gibi bir durum mümkün olmamaktadır. Hemen gecikmeye girmektedir. Bazı belediye kuruluşları bu soruna çözüm bulmak amacıyla teknolojinin nimetlerinden yaralanmakta, online emlak vergisi ödeme gerçekleşmesi için çalışmalar yapmaktadır. Online emlak vergisi ödenebilmesi için belediye kuruluşunun ilgili internet adresine kısa bir ziyaret, kredi kartı ile emlak vergisinin ödenmesine olanak vermektedir. Bu işlem üstelik sadece bir iki dakika sürmekte ve hemen ödeme makbuzunun yazılı baskısı elinizde olmaktadır.

 

İnternet ortamı dışında emlak vergisi ödemeleri PTT kanalı ile de gerçekleşmektedir. En yakın PTT şubesinde emlak vergisi sicil numarası ile yapılan başvuru sonucu hemen yine online emlak vergisi ödeme gerçekleşmektedir. PTT ile emlak vergisi ödemesini yapabilmek için ayrıca belediye kuruluşuna ait hesap numarası öğrenilmesi bu arada işlemin sağlıklı yapılması için ön koşul olmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.