• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

9 Mart 2019 20:51

Emlakçılık Gayrimenkul Danışmanlığına Dönüşecek

Emlakçılık Gayrimenkul Danışmanlığına Dönüşecek

Günümüzde, eskiden emlakçılık olan sektör isim alanında değişime uğrayarak gayrimenkul danışmanlığı yerine bırakmaktadır. Buna deprem yönetmeliği değişikliği, kentsel dönüşüm gibi yatırım potansiyellerinin artması ile insanların bu yapı kavramlarını kullanmasıyla değişim yoğunlaşmaya başlamıştır. İşte bütün bu durumlar, önümüzdeki dönemde bir meslek dalının çok daha popüler ve gerekli olmasını sağlayacak gibi gözüküyor; emlak danışmanlığı. Bununla birlikte akıllara şu soru geliyor. Emlakçılık Gayrimenkul Danışmanlığına Dönüşecek mi?

 

Emlakçılık Gayrimenkul Danışmanlığına Dönüşecek

 

Emlak danışmanı ya da danışmanlığı, pek çok insan tarafından emlakçılık ile karıştırılmakta ya da aynı iş olarak görülmekte. Bu görüş aslında doğru ancak eksik bir görüşün yansıması. Zira yukarıda sayılan gelişmelere bakıldığında, sadece iyi bir pazarlama yeteneği yetmez. Aynı zamanda hukuk ve finans bilgisi başta olmak üzere, pek çok farklı alanda kendini yetiştirmiş ve gelişime açık elemanların önemi artmakta. Bu durum ise ülkemizde büyük bir açıklığa sahip olan emlak danışmanlığı işinin çok daha cazip bir meslek alanı olmasının yolunu açmakta.

 

Bu açığı oldukça önceden gören ve yeni nesil emlak satışının çok farklı alanlarda ustalık gerektirdiğini bilen pek çok emlak devi ise, bu alanda yaptığı geniş çaplı eğitim ve seminerler ile insanların ilgisini bu alana çekmeye çalışmakta.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.