• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

19 Ocak 2019 12:18

En Uygun Gayrimenkul Yatırımı Nedir?

En Uygun Gayrimenkul Yatırımı Nedir?

Diğer getirilere göre daha çok ön planda bulunan en uygun gayrimenkul yatırımı da kendi içinde değişiklik göstermektedir. Özellikle bölgeden bölgeye farklılık gösteren taşınmaz değerleri kimi yerlerde arsaları öne çıkarırken kimi yerde konutları öne çıkarmaktadır. Yatırım amacıyla taşınmaz edinmek ve yakın gelecekte yüksek kar beklemek için doğru zamanlama ve doğru bölge seçimi önemli olmaktadır.

 

Öncelikle taşınmaz alımı için makro düzeyde olaya yaklaşmalı, bölgede yakın dönemde yaşanacak emlak projeleri dikkate alınmalıdır. Daha sonra yapılacak olan saha araştırması ile düşüncenizde olan taşınmaz seçimi ile (dilerseniz arsa dilerseniz konut) ihtiyacınızı karşılayacak seçenekler gözden geçirilmelidir.

 

En uygun gayrimenkul yatırımı için arsa mı yoksa konut mu?

 

Konut seçimlerinde bölgenin ihtiyacına karşılık verecek sosyal alan zenginliğine bakabilir, ulaşım kolaylığı ve şehir merkezi gibi unsurları hesaba katabilirsiniz. Diğer yandan her zaman yüksek kar bırakacağı düşünülen arsa konusunda ise biraz daha temkinli davranmakta fayda bulunmaktadır.

 

Arsa alımlarında öncelikle dikkat etmeniz gereken, ne kadar kat çıkabileceğinizdir. Bu konuda size söylenen hiçbir bilgiye güvenmemelidir. Beş kat on kat yapılabilir denilen yerlere iki kat izini verildiği çok görülmüş bir vakadır. Bu nedenle gayrimenkul yatırımı mağduriyeti yaşamamanız için arsayı size satacak olan şahıs ile birlikte tapu sicil müdürlüğüne gitmek ve gerçeği birlikte görmektir.

 

Arsa ya da konut alımlarında yeni kurulacak yaşam alanları veya diğer önemli sosyal projelere yakın olması yakın gelecekte fiyatlarının katlanarak artmasına ve dolayısıyla yüksek kazanç getirisine olanak sağlayacaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.