• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

24 Ocak 2019 22:24

En Uygun Konut Kredisi Faizi Oranı Hangisidir

En Uygun Konut Kredisi Faizi Oranı Hangisidir

Düşük faiz ve uzun dönem ödeme gerçekleştirerek konut sahibi olmak isteyenlerin en çok başvuruda bulundukları kredidir Mortage. En karlı kredi seçeneği olarak gördükleri Mortgage konut kredisi bugün pek çok insanı kira derdinden kurtarır. Tasarruflu bir şekilde konut sahibi olabilme niteliğini de beraberinde getirmektedir. Sizlere bu yazımızda En Uygun Konut Kredisi oranları ile ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

 

Uzun dönem ödeme garantisi içinde bir kredi seçeneğidir mortgage konut kredisi. Konut sahibi olma dileğinde bulunanlara önemli bir kapı açmaktadır. Bunun gerçekleşmesi için aracı kurum olan bankalar arasında bir seçim yapma zorunluluğu getirmektedir. Bankalar bugün En Uygun Konut Kredisi Faiz oranlarını kendi durumlarına göre belirlemektedir. Bu açıdan bakıldığında ucuz kredi ihtiyacı kullanım hakkını elinde bulundurmak isteyen kişiler en uygun ödeme olanağı sunan banka kuruluşunu seçme yoluna gitmelidir.

 

En Uygun Konut Kredisi Faizi Nereden Alınır?

 

Banka kuruluşları mortgage konut kredisi faiz oranları başta olmak üzere komisyon ve dosya masrafı uygulamaları değişik olmaktadır. Bu nedenle konut sahibi olmak isteyen kişiler için detaylı bir araştırmaya gerek olmaktadır.

 

Banka kuruluşları konut bedelinin maksimum yüzde yetmiş beşini Mortgage konut kredisi ile karşılamaktadır. Bu nedenle En Uygun Konut Kredisi ihtiyacı karşılayacak kişi banka seçiminde dikkat etmesi gerekmektedir. Banka seçiminde faiz oranı, ödeme seçenekleri doya masrafı, komisyon gibi giderleri iyi araştırmalıdır. Mortgage Konut Kredisi veren bankalar;

 

Albaraka Türk, HSBC, Akbank, Denizbank, Garanti Bankası Türkiye Finans, Ziraat Bankası Tekstil Bank, Abank, Anadolubank, İş Bankası, ING Bank, Yapı Kredi Bankası ve Vakıf Banktır.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.