• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

24 Ocak 2019 22:22

En Uygun Kredi Seçeneği Hakkında

En Uygun Kredi Seçeneği Hakkında

Birikimlerin üzerine katarak konut ihtiyacını giderme yöntemlerinin başında hiç kuşkusuz kredi seçeneği ile ev sahibi olma düşüncesi bulunmaktadır. Uygun kredi seçenekleri araştırması içerisinde günümüzde tüketiciye alternatif çözüm sunabilen uzun vade seçeneği ile Mortgage en tercih edilen kredi olmaktadır. Bu yazımızda sizlere En Uygun Kredi Seçeneği ile ilgili bilgiler aktaracağız.

 

Mortgage faiz oranları ile günümüzde tüketiciye cazip gelmektedir. Kelime anlamı ile dilimizde ipotek anlamını taşıyan mortgage, düşük faizi, taksit miktarındaki ödenebilirlik kolaylığı ve uzun dönem vade seçeneği ile konut ihtiyaçlarının giderilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir.

 

En Uygun Kredi Seçeneği, Mortgage Konut Kredisi Özellikleri

 

Mortage faiz oranları ile bugün bankalar arasında değişlik göstermekte, konut ihtiyacını karşılamasının yanı sıra ödeme toplam miktarda daha avantaj sağlayabilmek için araştırma yapma gereğini de doğurmaktadır. Tabi ki bu araştırmalar En Uygun Kredi Seçeneği olan durumlardır.

 

Mortgage, konut bedelinin yüzde yetmiş gibi, bir miktarını karşılamakta, aracı banka kuruluş tarafından konut ipotek altına alınmaktadır. Bu kapsamda, ödeme aksamaları durumunda konut sahibi olma hayali kesintiye uğramakta, banka elinde bulundurduğu konutu satışa çıkarmaktadır. Böyle bir durumda ödenen yüzde yirmi beşlik peşinat ve tüm ödemeler kredi sahibine geri verilmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.