• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

16 Mart 2019 11:23

Eşya Depolama Hizmeti Hakkında Bilgiler

Eşya Depolama Hizmeti Hakkında Bilgiler

Eşya Depolama

Eşya Depolama Hizmeti İşlemini Hayata Geçirin Evinizde veya iş yerlerinizde fazlalık olarak değerlendirilen eşyalar. Ve göze batacak konumda bulunan eşyalarınızı başka bir yere taşıyarak depolama imkanını kullanabilirsiniz. Bu esnada söz konusu eşyalara yeniden ihtiyacınız olacağı durumlarda, bulunduğu yerlerden çıkararak yeniden kullanma imkanını sağlayabilirsiniz. Eşya Depolama Hizmeti işlemi yalnızca bireysel alanda değerlendirilmemeli, bunun dışında kurumsal yapıda olan oluşumların da bu faaliyetleri tercih ederek, fazla ürünlerini depolama işlemine tabii etmeninin dışında, imal ettikleri ürünleri de piyasaya sürmeden ya da alıcı bulunana kadar bir süre depolarında tutarlar.

 

Eşya Depolama Firması Nasıl Olmalıdır? Bu Eşya Depolama Hizmeti sürecinde belli bir istif düzeni oluşturarak söz konusu ürünlerde herhangi bir zararla karşılaşmama konusunda tedbirler almaktadırlar. Şayet aksi takdirde bir davranış sergileyerek, ürünlerini rastgele bir şekilde depolama evresinden geçirirlerse bu anlamda birçok sıkıntı çeşidiyle karşılaşabilecekler, konu hakkında zarara uğrayabilme noktasına gelebileceklerdir.

 

Eşya depolama hizmeti gümrük gözetimi

 

Eşya Depolama Hizmeti; Devlet kurumlarında da fazlasıyla karşılaşılan bu durum, özellikle gümrük işlemine maruz kalan mallara karşı uygulanmaktadır. Henüz vergisi ödenmemiş mallara el konularak, söz konusu kuruma ait depolarda bulundurma işlemi uygulanmaktadır. Gümrük binalarına yakın olan depolarda tutulan bu mallara el koyma ve depolama işlemine antrepo adı verilmiştir. Antrepo gümrük gözetimi adı altında uygulanan bu işlemler dahilinde söz konusu vergileri ödemeyen ve yurt dışından getirilme standartlarına uygun olmayan malları depolama olarak tanımlanabilmektedir. Bu rejim uygulanarak, gümrük vergisi ödenmeyen ürünlerin el konulmasından doğan bir faaliyet olarak gözlemlenmektedir.

 

Eşya Depolama Hizmeti; Antrepolara, gümrük gözetimi altında izin verilmekle beraber, ihraç eşyasının konulduğu özel ve genel antrepolar olarak iki şekilde değerlendirilmektedir. Özel antrepolar, sadece işletmeciye ait eşyaların konulduğu depolar olarak nitelendirilirken, asıl birikme genel antrepolarda gözlemlenebilmektedir. Özel antrepolar kendi arasında üç kısma ayrılır. C,D ve E Tipi şeklinde ayarlanan bu kısımlarda işletmelere veya kurumlara ait malları depolama imkanı sağlanır. Herkes tarafından kullanılan genel antrepolar da üç kısma ayrılarak, A, B ve F isimleriyle hizmet vermeye devam etmektedirler. Gümrük vergisi ödenmeyen malların bu şekilde el konulduğunu ve güvenli bir biçimde saklanarak, hiçbir darbeye maruz kalamadığını da söylememiz son derece mümkün olacaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.