• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

11 Şubat 2019 13:13

Ev İçin Sonbahar Hazırlığı

Ev İçin Sonbahar Hazırlığı

Yaklaşan sonbaharla birlikte, evlerde sonbahar rüzgârı esmeye başlıyor.” Ev için sonbahar hazırlığı planlıyorsanız, küçük dokunuşlar ile harikalar yaratabilirsiniz.

 

Ev İçin Sonbahar Hazırlığı

 

Sıcak yaz günlerini geride bırakarak, hızla mevsim değişikliğine girdiğimiz günlerde, Ege ve Akdeniz kıyılarında yazın etkisi sürerken, özellikle Marmara ve Karadeniz kesiminde hava değişimleri yaşanmaya başlıyor. Kırmızı ve sarı renklerinin karışımından meydana gelen turuncu, sonbahar manzarasında kendini hissettiriyor. Sıcak renkler arasında olan turuncunun, enerji ve motivasyon açısından önemli olduğu biliniyor.  İç Mimar Kerim Çarmıklı’nın sonbahar dekorasyonu önerilerini bu bağlamda değerlendirebilirsiniz.

 

“Dekoratif Dokunuşlarla Evinizi Sonbahara Hazırlayın”

 

İç Mimar Kerim Çarmıklı, sonbaharın dinginliği ile birlikte doğada ortaya çıkan renk geçişlerini evinize taşıyabilmeniz için çeşitli önerilerde bulunuyor. Değişime oturma odasından başlanması gerektiğini ifade eden Çarmıklı, koltuklarda kurumuş yaprak renklerinde kırlentler kullanılarak, üzerinin şallarla süslenerek, berjer veya koltuk kenarına küçük bir battaniye koyularak, küçük dokunuşlarla evinizi sonbahara hazırlayabilirsiniz. Daha ayrıntılı bir değişiklik düşünenlere ise duvarlarını açık toprak tonlarda boyamalarını veya duvar kağıtlarını kullanmasını öneriyor.

 

“İskoç Tarzını Deneyin”

 

Çarmıklı’nın bir diğer önerisi ise koltuklar ve kanepelerde döşeme değişikliği önerisi. İskoçların geleneksel “tartan” desenleri ile yünlü ve dokulu kumaşların tercih edilebileceğini ifade ediyor.

 

“Sonbahara Uygun Otantik Işık Kullanın”

 

İç Mimar Kerim Çarmıklı, evinize sonbaharı taşımak için otantik ışık kaynağı olan mumları değerlendirerek, ateşin yaratmış olduğu atmosferle birlikte, eve sonbahar renklerinin hakim kılınarak, evin havasının değişebileceğini söylüyor.

 

İnşaat ve Yatırım Dergisi‘ne verdiği röportajında, Türkiye’de inşaat sektörü ve mimarinin son yıllarda geliştiğini, özgün tasarım karakterinin görülmeye başlandığını ifade eden İç Mimar Kerim Çarmıklı,  hazırlıklarını sürdürmüş oldukları farklı projelerinden şöyle bahsediyor; “…Bugüne kadar yaptığımız projelerin de içinde olduğu her yeni tasarımla sürekli büyüyecek olan mobilya koleksiyonu oluşturuyoruz. İlk etapta koleksiyondaki ürünleri internet sitemiz üzerinden müşterilerimize sunacağız. Dileyenler, bu ürünlerden sipariş vererek, seçtikleri malzemelerden diledikleri ölçülerde ve materyaller ile özel üretim yaptırabilecekler” dedi. Bu anlamda, ilerleyen süreçler içinde, İç Mimar Kerim Çarmıklı’nın dekorasyon önerilerini, evinizde özel tasarımlar ile uygulayabileceksiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.