• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

15 Şubat 2019 10:38

Ev Konut Kredisi Hangi Bankadan Alınır

Ev Konut Kredisi Hangi Bankadan Alınır

Düşük faiz, uzun vade olanağı ile ev sahibi olmak isteyenlerin en çok talepte bulundukları ve kurtarıcı olarak gördükleri ev konut kredisidir. Bugün pek çok insanı kiradan kurtarmakla kalmaz. Yatırım amacına uygun ve tasarruflu bir şekilde konut sahibi yapabilme özelliğini de beraberinde getirmektedir. Peki Ev Konut Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

 

Ev Konut Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

 

Uzun dönem vade ve düşük faiz olanağı ile gözde bir fırsat olarak konut sahiplerine cazip gelen ev konut kredisi, ev almak isteyenlerin önceliği olarak önemli bir seçenek oluşturur. Ev konut kredisi veren bankalar arasında değişen faiz oranları nedeniyle araştırma gerektiren ayrı bir önem de içermektedir.

 

Uygun Kredi Hangi Bankadan Alınır?

 

Bankalar değişik ev konut kredisi faiz uygulamaları ile tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Yalnızca faize göre banka seçiminin olmaması gerekir ev konut kredisinde. Bankalar arasında komisyon ve dosya masrafı uygulamaları da değişik olmaktadır. Bu nedenle tüketici için uzun bir araştırmaya gerek duyulmaktadır.

 

Banka kuruluşlarının kredi karşılığı konut bedelinin maksimum yüzde yetmiş beşini ev konut kredisi ile karşıladığı göz önünde bulundurulduğunda, tüketici için en uygun seçeneği sunan banka tercihini yapmak gerekmektedir.

 

Konut sahibi olmak isteyenlerin bankaların kredi faiz oranları ile beraber, ödeme seçenekleri ve ek masraflar altında sundukları giderlere göre de hareket etmesi en doğru yol olacaktır. Faiz düşüklüğü dışında toplam maliyete göre konut kredisi veren bankalar arasında yapacağınız araştırma neticesinde en doğru kararı alınabilir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.