• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

3 Şubat 2019 20:53

Ev Kredisi Alma Şartları

Ev Kredisi Alma Şartları

Ev kredileri, ev almak isteyenler için bankalar ve bu alanda hizmet veren firmalar tarafından verilen kredileri tanımlamaktadır. Ev kredileri sayesinde ev almak artık oldukça rahat hale gelmiştir diyebiliriz. Eğer ev alma düşünceniz varsa ve ekonomik olarak bu yükümlülüğün altına giremiyorsanız o zaman ev kredisi alarak kendi evinize sahip olabilirsiniz. Peki Ev Kredisi Alma Şartları nelerdir?

 

Ev Kredisi Alma Şartları

 

Ev kredileri, kiracı sayısında bir düşüş yaşanmasını sağlamıştır. Bunun en önemli nedeni de ev kredisinin de kiraya benzer bir sistem olması; fakat ev kredisi almanın ev kiralamadan bir farkı vardır ve bu fark çok büyük bir fark olarak göze çarpmaktadır. Ev kredisi aldığınız zaman kredi ödemelerinizi kira ödemesi gibi görebilirsiniz. Bu sayede belli bir süre sonra oturduğunuz ev tamamen size ait olacaktır. Oysa bir ev kiraladığınız zaman kira bedeli sadece o evde oturmanızın bir karşılığıdır. Yıllarca kiracı olsanız bile ödediğiniz kiralar o evi size kazandırmaz.

 

Ev Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Ev kredisi almak için başvuru yaptığımızda bankalar ve şirketler bizden bir takım isteklerde bulunurlar. Öncelikle öz geçmiş araştırmamız yapılır ve başvuru sürecimiz bu şekilde başlar. Önceki yaşantımızda karşılıksız çek verme, nitelikli dolandırıcılıkta bulunma, resmi bir borcu ödememe, uzun vadeli vergi borcu bulundurma ya da ekonomik batış yoksa muhtemelen başvurumuzun ön onayı sağlanacaktır.

 

Ev kredisi alırken başvurumuz onandıktan sonra gelirimiz incelenir ve kredi ödemelerini rahat yapabilip yapamayacağımıza bakılır. Eğer gelir konusunda da bir sıkıntı yoksa ev kredisi alma işleminde en büyük engeli aştık demektir. Ev kredisi için yaklaşık %10-20 tutarında bir peşinatı ödedikten sonra da artık evin incelenmesine geçilebilir. Yeminli uzmanın yapacağı inceleme sonrasında evin temel özellikleri ve fiyatı belirlenir. Tüm işlemleriniz sona erdikten sonra kredinizi alabilir ve yeni evinizde oturmanın verdiği mutluluğu doyasıya yaşayabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.