• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

24 Ocak 2019 22:07

Ev Kredisi Veren Bankalar Hakkında

Ev Kredisi Veren Bankalar Hakkında

İnsanların yaşam evrelerin çeşitli hayalleri, arzuları ve istekleri vardır. Bu isteklerden birisi de Ev hayalidir. Her insan hayalinde ki eve kavuşmak içerisinde sevdikleri ile beraber kalmak isterler. Ülkemiz konut sektöründe oldukça önemli bir mesafe kat etti. Ülkede konut sektörüne göz gezdirildiğinde her bütçeye uygun konut bulmak mümkündür. İnsanların ev hayali maddi güce bağladır. Bunu gerçekleştirebilmek için insanlar kimi zaman yediklerinden ve giydiklerinden feragat etmek zorunda kalırlar. Ülkemizde hizmet veren özel ve devlet bankaları herkesin ev sahibi olabilmesi için uygun ev kredisi imkânı sunmaktadırlar. Bu yazımızda da uygun konut kredisi ve Ev Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgiler paylaşacağız.

 

Uygun Ev kredisi, kredi faizlerinin düşük, kredi süresinin uzun olması ile gerçekleşir. Ülkemizde bankaların çoğu konut kredisi vermektedir. Konut kredileri 5 yıldan 15 yıla kadar bankaların kampanyalarına göre değişim göstermektedir.

 

Ev Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranlarına Dikkat

 

Uygun ev kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar çeşitli kampanyalar ile müşterilerin ev hayallerini süslemektedir. Herhangi bir bankadan konut kredisi çekerken banka, kişinin kimliğini, kendi adına düzenlemiş ikametgâhını ve gelir belgesini ister. Bu belge kamu görevlileri için maaş bordrosudur.

 

Ev Kredisi Veren Bankalar; bu istekler temin edildikten sonra kişi her hangi banka şubesine giderek kredi başvurusu gerçekleştirebilir. Aylık resmi belgelerle gelirini ispat eden her kişi uygun konut kredisi alabilmektedir. Geçmiş yıllarda sorumluluk kredisi varsa ve onun ödemeleri aksatmış ise kişiye konut kredisi verilmez. Bankalar tarafından kredi skorlaması kötü olan müşterilerde bankaların vereceği konut kredisinden faydalanamazlar.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.