• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

2 Nisan 2019 14:37

Evin değerini öğrenmek için neler yapılabilir

Evin değerini öğrenmek için neler yapılabilir

Evin değerini öğrenmek için en doğru adres

 

Evin değerini öğrenmek için ; Gayrimenkulünüzün gerçek değeri, iskan, ruhsat, yıkım, kamulaştırma durumu ve tüm verilerinin sunulacağı kapsamlı ev değerlemesi ekspertiz hizmetimiz size özel çok uygun bir fiyata elinize ulaşıyor. Sitemiz turkiyeduysun.com bu konuda çözüm arayan sizlere kişiye özel ekspertiz hizmeti sunuyor.

 

Ev alırken genellikle bulunduğu semte, binanın gösterişine ve fiyatına bakılır. Oysaki ev alırken hukuksal boyutta ciddi bir araştırma yapmamız gerekmektedir.

 

Sitemiz turkiyeduysun.com bu konuda çözüm arayan sizlere kişiye özel ekspertiz hizmeti sunuyor. Tapu Sicil Müdürlüğü ve Belediye araştırmaları, dairenizin projesinin gayrimenkul ile uygunluğu, mesken ya da iş yeri ise başka bir gayrimenkule ya da ortak alanlara tecavüzünün olup olmadığı, yıkım veya kamulaştırma alanı üzerinde mi, bölgede fiyat araştırması, çevresel faktörler, bölgenin fiziksel özellikleri, dairenizin bulunduğu binanın krediye uygun olup olmadığının araştırılması, ruhsat iskan bilgileri ve imar durumu bilgileri.

 

Neden evin değerini öğrenmek gerekir?

 

Evinizi değerlemenin pek çok faydası vardır. Birincisi evinizi değerleyen ekip uzman mühendis kadrosundan oluşmuştur. Evinizin değerlemesi bu ekibin ellerinden çıkan raporla hazırlanacaktır.

 

Çoğu kişi yıllardır oturduğu dairenin net ve brüt alanını bilmez. Ya apartmanındaki komşusunun söylediği rakamı yada evi aldığı kişinin dediği rakamı evin alan ölçüsü olarak bilir.  turkiyeduysun.com ekibi dairenizi özel lazer cihazlarıyla santimi santimine ölçer. Sizler böylece elinize ulaşacak raporunuzda dairenizin doğru tespit edilmiş net ve brüt kullanım alanını görürsünüz. Evin değerini öğrenmek sizi daha net koşullarda sağlamış olur.

 

Türkiye’de ev satın almak isteyen çoğu kişi banka kredisine başvurduktan sonra eksper az rakam yazdı diyerek kredi başvuru ücretinin yanmasından dert yanmakta buda bütçelerde maddi kayıplar sağlamaktadır. Ekibimizin hazırladığı raporla evinizin piyasa değerini, acil satış değerini aylık kira bedelinin ne kadar olabileceğini görürsünüz. Bu sayede evinizi satmak istediğinizde bankaya konut kredisi başvurusu  bulunduğunuzda elinize geçecek net kredi rakamının maksimum ve minumum ne kadar olabileceğini öğrenmiş olursunuz.

 

Genelde kimler evini değerletmektedir?

 

Evin değerini öğrenmek ; İsteyen herkes evini değerletebilir. Şimdiye kadar yaptığımız işlerde çok değişik sebeplerden ev değerleme hizmetinin yapılmasını isteyen müşterilerimiz vardır. Kimi müşterimiz yıllardır oturduğu evin değerini sadece merak ettiği için, kimi müşterimiz satın almak istediği evin satış fiyatının ne kadar olduğunu öğrenebilmek için kimi müşterilerimiz de ev alım veya satımı yaptığında minumum maksimum eline ne kadar banka konut kredisi sağlayabileceğini görmek için bize başvurmaktadır. Bunun dışında dükkan ofis veya arsasını değerleten müşterilerimizde bulunmaktadır.

 

İsteyen müşterilerimize almak yada satmak istediği dairenin krediye uygun olup olmadığının araştırma hizmetini de sunmaktayız.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.