• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

24 Ocak 2019 22:05

Faizsiz Toki Konut Kredisi Hakkında

Faizsiz Toki Konut Kredisi Hakkında

Türkiye bulunduğu coğrafi yapı nedeniyle deprem kuşağında yer alan ülkedir.  Ülkemiz de geçmiş yıllarda birçok deprem meydana gelmiş bunun sonucunda da yüzlerce insan çürük yapılaşmanın enkazı altına kalarak hayatını kaybetmiştir. Ülkemizde dünya ülkelerinde olduğu gibi maddi durumu dengesiz olan birçok insan bulunmaktadır. Bu yazımızda Faizsiz Toki Konut Kredisi , şehit gazi faizsiz kredi hakkında bilgiler paylaşacağız.

 

Bu insanların gelir durumu belirsiz olduğu için insanlar fark yaşam alanlarında konutlarda yaşamlarını sürdürmektedir. İnsanların sağlıklı ve refah düzeyi yüksek imkanlarda yaşanması için ülkemizde Toplu Konut İdaresi tarafından dar gelirli insanların kira öder gibi depreme dayanıklı konutlarda yaşaması için Toki Konutları inşa edilmiştir. Toki Konutlarından yararlanmak isteyen birçok insan bazı bankalardan faizsiz toki konut kredisi alıyorlar.

 

Şehit  Gazi Faizsiz Toki Konut Kredisi

 

Şehit ya da Vazife gazisi olan kişilere bankalardan faizsiz olarak Toki Konut Kredisi verilmektedir. Faizsiz Toki Konut Kredisi TBMM’de yapılan görüşmelerin ardında neticelendirilmiştir. Toki Konutları ile ilgili faizsiz olarak 73 Bin TL 20 yıl vadeli olarak kredi kullanma hakları bulunur. Şehit gazi faizsiz kredi imkanları bulunuyor.

 

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlar depreme dayanıklı ve birinci sınıf ürünlerin kullanıldığı yalıtımlı ve sosyal yaşam alanları ile dolu bir konut projesidir. Toki konutları ülkemizin birçok il ve ilçesinde yapılmaktadır ve birçok bölgesinde insanların yaşamaya başlamıştır.  Birçok insanı mutlu yuvalara kavuşturan Toki, gerçekleşen projeleri ile insanlara mutlu huzur dolu yuvalar kazandırmaktadır. Toki konutlarından almak için birçok Banka Toki Konut Kredisi vermektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.